Descriere

Căutăm ingineri software de toate nivelurile care să se alăture echipei noastre în dezvoltarea de aplicații de asistență medicală mobile bazate pe web și mobile. Dacă ți-ar plăcea să lucrezi alături de oameni de știință și clinicieni seniori la vârful revoluției genomice, lucrând cu metodologii avansate de dezvoltare și tehnici moderne de dezvoltare software, trimite-ne cererea ta astăzi.

Compania

Certus Technology dezvoltă sisteme software în fruntea științelor vieții și a asistenței medicale. Tehnologiile platformei noastre sunt folosite pentru a construi sisteme pentru managementul înregistrărilor pacienților, managementul calității în serviciile de patologie și instruire bazată pe scenarii în domenii legate de asistența medicală.

Abilități de dorit

  • O diplomă tehnică într-o disciplină de software, matematică, știință sau inginerie
  • Java (versiunea 8 sau mai recentă)
  • Spring framework, React, Next.js, Git, Maven, Servicii web: SOAP&REST, Groovy, LINUX, Mobile, HTML+CSS, Vaadin
  • Experiența în integrarea și lucrul cu API-uri terță parte și PostgreSQL reprezintă un plus
  • Experiența cu tehnologiile mobile (de exemplu Flutter) reprezintă un plus
  • Experiență AWS sau Google App Engine
  • Cunoștințe de analiză a datelor, AI sau bioinformatică reprezintă un plus
  • Jucător de echipă și capabil să colaboreze strâns cu colegii și clienții
  • Proactiv și capabil să găsească soluții tehnice
  • Engleză foarte bună și abilități de comunicare
  • Dezvoltatorii cu experiență sau inginerii la absolvire vor fi amândoi luați în considerare

Responsabilitati

  • Operând în cadrul metodei noastre Scrum, veți contribui la livrarea de software de înaltă calitate într-un cadru de livrare continuă
  • Contribuiți la etapele de dezvoltare, de la ingineria cerințelor, dezvoltarea și interpretarea poveștii utilizatorului, prin proiectarea cazurilor de utilizare și a interfeței de utilizare, până la documentație, configurarea și administrarea sistemelor.
  • Proiectare si dezvoltare software cu tehnologiile mentionate mai sus
  • Estimarea efortului pentru sarcinile proprii
  • Comunicare cu echipa și clientul în limba engleză
  • Raportarea activitatilor efectuate catre client si catre managementul nostru

Beneficii

  • Atmosfera de lucru deschisă și relaxată, comunicarea și schimbul de cunoștințe între membrii echipei sunt foarte încurajate
  • Posibilitatea de a lucra cu cele mai noi tehnologii și instrumente de management de proiect, precum și de a obține cunoștințe practice despre procesele mature de dezvoltare a software-ului
  • Implicarea în proiecte de conducere internaționale în domeniul sănătății
  • Condiții de lucru atractive în noul nostru birou din Cluj
  • Este posibilă lucrul parțial de la distanță
  • Program de dezvoltare profesională a companiei
  • Posibile vizite de team building în Marea Britanie, desfășurate la sediul companiei

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Certus Technology Associates Limited pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Certus Technology Associates Limited pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Certus Technology Associates Limited locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?