Software Engineer - Data Integration

Despre noi

Știm că oamenii sunt „cel mai mare atu al nostru”. Profesionalismul, inovația, munca în echipă și dedicarea pentru excelență ale personalului nostru ne-au ajutat să devenim una dintre cele mai importante companii de tehnologie la nivel mondial. Aceste calități sunt vitale pentru succesul nostru continuu. În calitate de angajat Ness, veți lucra la produse și platforme pentru unele dintre cele mai inovatoare companii de software din lume. Oportunitatea de a vă dezvolta expertiza utilizând noi tehnologii de ultimă oră vă va extinde orizonturile și va crea un mediu de lucru interesant. De asemenea, veți dobândi cunoștințe enorme lucrând alături de alți profesioniști cu înaltă calificare, care vă vor ajuta să vă accelerați progresul în carieră. La Ness tratăm valorile noastre de rigoare, inovația și parteneriatul cu cea mai mare prioritate și sunt plasate în centrul afacerii noastre - pentru a ne ghida prin operațiunile noastre zilnice și interacțiunile cu clienții noștri. Oferim angajaților noștri proiecte captivante și provocatoare într-o gamă variată de industrii, precum și oportunitatea de a colabora cu un grup de parteneri capabili, cu gândire de viitor, din întreaga lume.

În calitate de inginer software pentru integrarea datelor , veți:

  • În calitate de inginer software pentru integrarea datelor, veți lucra ca parte a unei echipe agile și vă veți concentra pe seturile de date aduse de clienți, încărcătoare interne și surse de date și furnizori terți.

Ce este în el pentru tine:

  • Lărgiți-vă abilitățile de inginerie software pe o varietate de platforme, inclusiv SQL Server și Postgres, folosind t-sql și p-sql ca limbi principale.
  • Dezvoltați o înțelegere profundă a piețelor de acțiuni și a datelor care le conduc.
  • Lucrați îndeaproape cu cercetători cuantiști și ingineri software.
  • Dezvoltați soluții de date bazate pe cloud pe AWS.

Responsabilitati:

  • Interacționează cu clienții, managerii de cont, sursele de date și dezvoltatorii pentru a determina cerințele pentru integrarea datelor.
  • Interpretați cerințele din poveștile utilizatorilor în modele acționabile.
  • Dezvoltați soluții de la design până la cerințele de sprijin folosind SQL și scripting.
  • Optimizați soluțiile pentru viteză, memorie și procesor.
  • Furnizarea de teste unitare și de integrare a soluțiilor.
  • Documentați soluția atât pentru dezvoltare, cât și pentru utilizarea clientului.
  • Lansați noi seturi de date și îmbunătățiri la seturile de date actuale pe un ciclu de lansare lunar.
  • Serviți ca autoritate în materie de implementare a setului de date.
  • Dezvoltați instrumente pentru automatizarea testării.
  • Dezvoltați instrumente pentru automatizarea ciclurilor de lansare pentru implementări on-site, autonome și AWS.

Expertiza dvs.:

  • Licență sau master în informatică sau experiență semnificativă cu date financiare.
  • Experiența în dezvoltarea Postgres este o necesitate, în special cu implementarea funcțiilor și rolurile și privilegiile.
  • Cunoașterea limbajelor de scripting.
  • Experiență în utilizarea profilelor SQL.
  • Familiarizare cu elementele de bază ale pieței de capital.
  • Excelente abilitati de comunicare, atat scrisa cat si verbala.
  • Excelenta engleza scris si vorbit.
  • Autoîncepător cu o etică puternică a muncii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ness Digital Engineering Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ness Digital Engineering Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Ness Digital Engineering Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?