Software Engineer III DevOps

Cu peste 150 de angajati in biroul nostru din Brasov, suntem in crestere si dorim ca tu sa faci parte din echipa noastra!

Cerner caută persoane care sunt interesate să lucreze la intersecția dintre sănătate și tehnologie. La Cerner, ne construim continuu pe baza noastră de soluții inteligente pentru industria sănătății. Tehnologiile noastre conectează oameni și sisteme la peste 18.000 de unități din întreaga lume, iar gama noastră largă de servicii sprijină nevoile clinice, financiare și operaționale ale organizațiilor de orice dimensiune. Valorificați-vă experiența și alăturați-vă misiunii noastre explorând oportunitățile noastre de carieră.

În echipa noastră Tool Chain, oferim servicii DevOps pentru echipele noastre internaționale de dezvoltare cloud. Prin serviciile noastre asigurăm procese bune (în cea mai mare parte automatizate) pentru dezvoltarea software-ului, calitatea software-ului, livrarea continuă și monitorizarea. Lanțul de instrumente este construit pe instrumente standard, cum ar fi Azure DevOps, Jenkins, GitHub, Fortify, Artifactory, SonarQube, New Relic etc. și este extins prin configurații proprii de personalizare, scripting, integrare.

Software-ul livrat este scris în Java și implementat pe soluția SAP pentru cloud numită SAP Business Platform bazată pe Cloud Foundry. Ca bază de date folosește baza de date HANA.

În curând dorim să folosim Docker și Kubernetes pentru îmbunătățirea serviciilor DevOps.

În acest rol în cadrul Tool Chain Team, sunteți responsabil pentru administrarea instrumentelor precum Jenkins, SonarQube, GitHub, baze de date (HANA DB, Microsoft SQL), PowerBI utilizând strategii de gestionare a utilizatorilor, backup-uri, depanare, managementul auditului, urmărirea performanței.

În calitate de Software Engineer III DevOps, veți administra Azure DevOps Server și veți personaliza elementele și fluxurile de lucru. Veți gestiona artefactele, conductele, codul sursă, setările proiectului. Veți proiecta, implementa, testa și susține pipeline CICD, folosind limbaje de scripting precum Groovy, PowerShell, Bash și limbaje descriptive precum YAML. Veți monitoriza aplicațiile, instrumentele și serverele folosind New Relic. Veți configura agenți de compilare atât în ​​sistemul de operare Windows, cât și în sistemul de operare Linux pentru a putea rula conducte și imagini Docker. Veți implementa imagini Docker și le veți rula.

În calitate de Software Engineer III DevOps, veți administra și configura platforma cloud SAP BTP pentru a sprijini procesele de dezvoltare și pentru a orchestra aplicații și baze de date.

De asemenea, vei elabora arhitecturi, vei estima eforturi și costuri. Împărtășirea cunoștințelor în echipă este foarte importantă, precum și redactarea documentației. Ideile de îmbunătățire sunt binevenite.

Mediu de lucru

Hibrid sau la distanță

Această poziție oferă un mediu de lucru hibrid sau la distanță. Adică, dacă locuiți într-o zonă metropolitană a unui birou Cerner, veți împărți timpul de lucru între un birou Cerner și la distanță. Dacă nu vă aflați într-o zonă metropolitană a unui birou Cerner, puteți locui și lucra în locația dvs. geografică actuală și puteți lucra în principal la distanță. #La distanta

Calificări Calificări de bază:
  • Diplomă de licență în informatică, inginerie informatică, inginerie software, sisteme informatice sau 4 ani de experiență de lucru relevantă, plus:
  • Plus 2 ani de studii superioare și/sau experiență suplimentară de muncă direct legată de sarcinile postului, inclusiv:
    • 1 an de experiență în domeniul ingineriei software
  • Fluent în limba engleză .
Calificări preferate :

  • Experiență în rularea și întreținerea serverului și conductelor Jenkins
  • Experiență în pregătirea, configurarea, implementarea și întreținerea agenților de construcție
  • Abilități puternice de scripting (Python, Linux shell scripting, Windows batch scripting, Groovy)
  • Experiență cu familia de produse Microsoft (Azure DevOps/Services, Microsoft SQL Server și PowerBI)
  • Înțelegerea de bază a managementului construcției, integrarea continuă și implementarea software-ului
  • Cunoașterea sistemelor de operare Windows și Linux
  • Experiență în utilizarea tehnologiilor containerelor (Docker)
  • Experiență cu orchestrarea Kubernetes
  • Experiență cu medii cloud (Azure, AWS etc.)
Asteptari :

  • Doresc să lucreze ore suplimentare sau neregulate, după cum este necesar și permis de reglementările locale;
  • Lucrați în conformitate cu politicile și procedurile de securitate corporative și organizaționale, înțelegeți rolul personal în protejarea activelor corporative și ale clienților și luați măsurile adecvate pentru a preveni și raporta orice compromisuri de securitate în sfera funcției;
  • Îndeplinește alte responsabilități atribuite;
  • Abilități solide de depanare și rezolvare a problemelor;
  • Se lucrează la bilete.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Cerner Corporation pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Cerner Corporation pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Cerner Corporation locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?