Software engineer – Injector Test

Cerințe esențiale

  • diplomă de licență în inginerie electrică/calculatoare sau informatică cu accent integrat;
  • Cunoaștere solidă a programării computerelor și a dezvoltării de software;
  • Abilități de calcul la nivel înalt și înțelegere a principiilor științifice;
  • Cu experiență în limbajul de interogare structurat și proiectarea bazelor de date;
  • Experiență în dezvoltarea de instrumente software cu Lua, C# și Matlab;
  • Utilizator cu experiență de Word, Excel și Outlook și cunoaștere a principiilor de rețea;
  • Abilitatea de a înțelege principiile mecanice și electrice și aplicarea și efectele acestora asupra proceselor de producție și a caracteristicilor cheie ale produsului;
  • Abilități analitice/tehnice puternice;
  • Atenție puternică la detalii;
  • Dorința de a îmbunătăți continuu cunoștințele tehnice;
  • Abilitatea de a lucra într-un mediu industrial divers și dinamic;
  • Disponibilitatea de a călători frecvent pentru instruire în alte locații sau furnizori BorgWarner;
  • Nivel de engleză – avansat.

Principalele sarcini și responsabilități

  • Îmbunătățirea continuă a hardware-ului și software-ului utilizat pentru procesele de fabricație, echilibrând cerințele comerciale cu nevoile clienților;
  • Analiza cantităților mari de date de producție într-un mediu operațional pentru a monitoriza performanța produselor și echipamentelor;
  • Proiectarea și dezvoltarea de instrumente software SQL, C# și MatLab pentru a facilita analiza datelor și a permite utilizatorilor de management și producție să interacționeze cu structuri complexe de date;
  • Dezvoltarea proceselor de fabricație, inclusiv crearea documentației de proces, evaluări ale riscurilor de produs și proces, proceduri de întreținere și documentație de instruire;
  • Colaborați cu inginerul de proces pentru a diagnostica și rezolva defecțiuni mecanice complexe și pentru a implementa soluții pe termen lung și îmbunătățiri permanente.

Salariu numai pentru uz intern

Condiții globale de utilizare și Declarație de confidențialitate

Citiți cu atenție Politica de confidențialitate BorgWarner înainte de a utiliza acest site web. Capacitatea dumneavoastră de a accesa și utiliza acest site web și de a aplica pentru un loc de muncă la BorgWarner este condiționată de acceptarea și respectarea acestor termeni.

Vă rugăm să accesați documentul legat făcând clic aici, selectați zona geografică în care aplicați pentru angajare și examinați. Înainte de a trimite cererea, vi se va cere să confirmați acordul cu termenii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BorgWarner locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?