Software Engineer Intern (Full Time)

Descrierea postului

Buna ziua!

Înainte de a trece mai departe, vă mulțumim pentru timpul acordat citirii anunțului nostru și pentru interesul față de Micro Focus!

Cine suntem

Micro Focus este unul dintre cei mai mari furnizori de software pentru întreprinderi din lume. Oferim tehnologie de misiune critică și servicii de asistență care ajută mii de clienți din întreaga lume să gestioneze elementele IT de bază ale afacerii lor, astfel încât acestea să poată rula și transforma, în același timp.

Micro Focus Software Factory construiește și rulează Tehnologii de ultimă oră pentru a da putere echipelor noastre de produse să livreze Produse Securizate la viteză și calitate mai mare.

Sprijinim întreaga organizație de dezvoltare de software cu 12000 de angajați cu Serviciul nostru de scanare a securității aplicațiilor (SAST/DAST), diverse chatbot, instrumente și infrastructură DevSecOps și servicii de management al lansărilor.

Folosim un tip larg de tehnologii precum NodeJs, Python, React, Java, Docker, AWS, Terraform, ELK stack, Nagios, Solr, Neo4j, Anaconda, Jupyter Notebooks, ML și multe altele.

Căutăm un student entuziast în anul 4 (sau proaspăt absolvent) care este interesat să lucreze într-o echipă de software profesională care utilizează cele mai noi tehnologii software.

Ce fel de muncă ai face?
  • Îmbunătățirea cunoștințelor de dezvoltare prin participarea la o formare practică
  • Lucrând într-o echipă agilă și contribuind la stiva noastră de software
  • Folosind cele mai recente instrumente de analiză de securitate și tehnologii cloud (AWS)
  • Repararea și sprijinirea serviciilor Software Factory
  • Colaborați cu colegi cu înaltă expertiză tehnică din mai multe locații din întreaga lume
Ce realizări ar trebui să ai până acum?
  • În ultimul an de studiu pentru o diplomă de licență sau master în informatică, sisteme informaționale sau o experiență de lucru relevantă (stagiu anterior) sau cunoștințe (proiecte personale)
Şi tu?

Aceasta este partea cea mai importantă! Dorim să reținem și să construim pe cultura noastră de colaborare și implicare, așa că avem nevoie de oameni care să ne ajute să realizăm acest lucru.
  • O anumită experiență cu un limbaj bazat pe POO (Java, C#, NodeJS)
  • Cunoștințe de bază despre tehnologiile web (HTML, CSS, Javascript) și protocoalele internet
  • Experiența cu sistemul Linux este considerată un plus
  • Cunoștințe SQL și sisteme de baze de date
  • Abilități puternice de analiză și de rezolvare a problemelor
  • Capacitate de adaptare la noile instrumente și tehnologii
  • Fluent în limba engleză.
Ce vei primi în schimb?

Pe lângă o carieră semnificativă, cu oportunitatea de a vă dezvolta cu adevărat și de a vă afișa abilitățile și ideile, veți primi și sprijin, progres, formare și dezvoltare.

Pe lângă acesta și salariul dvs., veți primi și o serie de beneficii competitive și un bonus anual legat de performanța individuală și a companiei.

Ai auzit destul?

Ce mai astepti? Vă așteptăm...

Aplicați acum!

Ț1

Administrarea locurilor de muncă

Micro Focus este mândru că este un angajator cu șanse egale. Potențialii angajați vor primi considerație fără discriminare din cauza rasei, culorii, religiei, credinței, sexului, originii naționale, vârstei, dizabilității, statutului civil sau de veteran, orientării sexuale, informațiilor genetice, cetățenie sau orice alt statut protejat legal

7027313

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Micro Focus locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?