Software Engineer – Node.js and Typescript

TransPerfect caută un inginer software care să se alăture echipei noastre de produse software care dezvoltă aplicații folosind Node.js, Nest.js, Typescript și alte tehnologii JavaScript conexe.

Pentru a afla mai multe despre soluțiile noastre, vă rugăm să vizitați: https://globallink.transperfect.com/

Responsabilitati esentiale ale postului:

  • Veți fi responsabil pentru proiectarea, dezvoltarea și testarea software-ului platformei GlobalLink și a conectorilor acestuia.
  • Efectuează studii de fezabilitate tehnică a noilor tehnologii și arhitecturi, inclusiv evaluarea instrumentelor și componentelor comerciale.
  • Participați la estimările de efort pentru implementare.
  • Ajutați la definirea foii de parcurs și a arhitecturii noastre pe baza tehnologiei și a nevoilor de afaceri, luând în considerare problemele arhitecturale și compromisurile.
  • Înțelegeți și gestionați punctele de integrare cu alte sisteme care interacționează cu aplicațiile dvs.
  • Preluați proprietatea, livrați la timp și conduceți calitatea de la capăt la capăt cu automatizarea eficientă a testării la nivel de unitate, la nivel de componente și la nivel de sistem, urmând procesele de dezvoltare software agile și lean.
  • Oferiți suport operațional în timpul execuției pentru aplicație.
  • Susține și menține diverse documente software.
  • Colaborați cu alte echipe pentru a oferi soluții excepționale care respectă sau creează standarde între echipe.

Trebuie avut:

  • Experiență puternică cu Node.js, Express, Nest.js și Typescript
  • Cunoștințe solide de JavaScript, HTML5, ReactJS și CSS3.
  • Puternic pe caracteristicile React - managementul stării, managementul ciclului de viață, utilizarea elementelor de recuzită și modelele de proiectare.
  • Experiență practică de lucru cu JavaScript orientat pe obiecte (OOJS), biblioteci JavaScript și utilizările lor practice în construirea de experiențe complexe
  • Manevrare bună a testării unitare și a testării de integrare folosind Jest și React Testing Framework, cunoștințele despre Cypress reprezintă un plus.
  • Sunt necesare cunoștințe bune despre funcțiile JavaScript și ES6 avansate.
  • Bună înțelegere a serviciilor web și a standardelor legate de SOA, cum ar fi REST/JSON și GraphQL.
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare
  • Trebuie să fie proactiv, auto-direcționat, detaliat și organizat
  • Abilitatea de a lucra independent într-un mediu de dezvoltare cu ritm rapid

Prin aplicare, confirm că am citit și accept Politica de confidențialitate a TransPerfect: https://www.transperfect.com/about/data-privacy-recruiting

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TransPerfect pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TransPerfect pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TransPerfect locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?