Software Engineer (Python) IRC177751

Descriere: Clientul nostru este unul dintre cei mai importanți furnizori ai unui program cuprinzător care permite companiilor să asigure valoarea mărcii și să prospere comercial. Deservesc peste 5000 de clienți pe cinci continente! Proiectul la care lucrăm este cea mai mare transformare tehnologică pentru Client în acest moment. Acesta constă din funcții de Inginerie și Știința Datelor, cu 180 de oameni la nivel global, aliniați la Trademark Solutions sau Online Brand Protection Business Units. Brand Protection are aplicații web de crawling și flux de lucru pe scară largă (inclusiv pluginuri de browser). Platforma urmărește milioane de listări de produse în fiecare zi și un set de date de peste 150 TB. Cerințe: Abilități și calificări necesare:
  • 3+ ani de experiență relevantă
  • Piton
  • Date mare
  • Baze de date grafice, cum ar fi Neo4j
  • Cassandra și alte magazine cu coloane, de exemplu BigQuery sau RedShift
  • Baze de date relaționale, cum ar fi MySQL și PostgreSQL
  • Apache Spark sau similar
  • Conducte de date în cloud, ETL și depozite de date, de exemplu Airflow
  • Analiza datelor
  • Găzduire în cloud cu AWS
  • Modele arhitecturale containerizate și fără server, K8S/EKS și lambdas
  • Baze de date non-relaționale, cum ar fi Redis sau MongoDB
  • Înregistrare centralizată, cum ar fi DataDog sau ELK
  • Control sursă și sisteme CI/CD, cum ar fi Git
  • Practici de inginerie, cum ar fi TDD și integrare continuă
  • Jira si Confluenta
  • Documentație tehnică, cum ar fi stiluri de codare, strategii de ramificare și specificații funcționale
  • Aplicarea automată a politicilor (de exemplu, listing, analiză statică, stylecop)
  • Practici de dezvoltare agile și îmbunătățire continuă
  • Adoptă Open Source și conștientizează preocupările legate de proprietatea intelectuală
  • Licență în Informatică, Matematică, Știința datelor sau un domeniu similar
Abilități și experiență benefice:
  • GCP
Responsabilitatile locului de munca:
  • Proiectați și furnizați componente back-end pentru construirea și analizarea graficelor, inclusiv statisticile de urmărire și modificările versiuni
  • Măriți scala și optimizați pentru costuri
  • Furnizarea logicii back-end pentru noi funcții inovatoare, adaptându-se și evoluând pentru a se potrivi nevoilor afacerii
  • Îndepliniți procesele de integrare continuă, livrare și implementare, infrastructură ca cod și procese de lansare fără timpi de nefuncționare
  • Furnizați cod de calitate și creați documentație completă, inclusiv diagrame de flux, machete, diagrame, diagrame, comentarii la cod și cod clar, pentru toate soluțiile dezvoltate
Ce oferim Proiecte interesante: Cu clienți din toate industriile și sectoarele, oferim o oportunitate de a lucra la produse care definesc piața folosind cele mai noi tehnologii. Mediu de colaborare: vă puteți extinde abilitățile colaborând cu o echipă diversă de oameni foarte talentați într-un mediu deschis, relaxat - sau chiar în străinătate, într-unul dintre centrele noastre globale sau facilitățile clienților! Echilibrul dintre viața profesională și viața privată: GlobalLogic acordă prioritate echilibrului dintre viața profesională și viața privată, motiv pentru care oferim programe de lucru flexibile. Dezvoltare profesională: dezvoltăm căi potrivite talentelor dumneavoastră individuale prin schimburi internaționale de cunoștințe și oportunități de certificare profesională. Beneficii excelente: Oferim angajaților noștri îngrijiri medicale private, carduri pentru facilități sportive, asigurare de viață de grup, asigurare de călătorie, pachet de relocare, subvenții alimentare și activități culturale. Avantajele distractive: Vrem să vă simțiți confortabil în munca dvs., motiv pentru care creăm un mediu de lucru bun, cu zone de relaxare, găzduim activități sociale și de teambuilding și alimentăm bucătăria noastră cu ceaiuri și cafele delicioase! Despre GlobalLogic GlobalLogic este lider în inginerie digitală. Ajutăm mărcile din întreaga lume să proiecteze și să construiască produse, platforme și experiențe digitale inovatoare pentru lumea modernă. Prin integrarea experienței de proiectare, a ingineriei complexe și a expertizei în date, ne ajutăm clienții să-și imagineze ce este posibil și să accelerăm tranziția lor în afacerile digitale de mâine. Cu sediul central în Silicon Valley, GlobalLogic operează studiouri de proiectare și centre de inginerie în întreaga lume, extinzându-și expertiza profundă către clienții din industria auto, comunicații, servicii financiare, sănătate și științe ale vieții, producție, media și divertisment, semiconductori și industriile tehnologice. GlobalLogic este o companie din grupul Hitachi care operează sub Hitachi, Ltd. (TSE:

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GlobalLogic pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GlobalLogic pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GlobalLogic locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?