Software Engineer

Despre această poziție 💡

Aternity APM oferă o analiză a performanței în timp real a aplicațiilor complexe distribuite prin monitorizarea sistemelor și a valorilor aplicațiilor din fiecare server, pe toate nivelurile, inclusiv instrumentarea profundă a serverelor de aplicații. Aternity APM stochează, analizează și alertează cu privire la miliarde de tranzacții end-to-end pe oră, permițând utilizatorilor să găsească și să remedieze rapid problemele de performanță, oferind, de asemenea, echipelor de aplicații informații profunde despre blocajele și schimbările de performanță de-a lungul timpului.

Responsabilități 📌

În calitate de inginer software back-end, veți fi implicat în dezvoltarea, rafinarea și îmbunătățirea funcțiilor din suita de soluții de performanță a sistemului Aternity, axată pe monitorizarea performanței aplicațiilor. Veți ajuta să duceți Aternity APM la următorul nivel de analiză automată a performanței.

Calificări ✅

  • Licență sau master în Informatică sau experiență profesională echivalentă
  • 3+ ani de experiență în dezvoltare backend pentru nivel mediu și 5+ ani de experiență în dezvoltare backend pentru nivel superior
  • Abilități excelente de programare în Java/C++/Golang/Rust sau Python și familiaritate cu ceilalți
  • Cunoaștere profundă a structurilor de date și a algoritmilor
  • Experiență cu modelarea datelor NoSQL
  • Dorinta de a experimenta noi tehnologii si de a alege instrumentul potrivit pentru fiecare job
  • Puternic motivat pentru a îmbunătăți produsul, aducând idei și perspective inovatoare echipei
  • Excelente abilități de analiză, depanare și rezolvare a problemelor

Ce este în ea pentru tine 👀

  • Oportunitatea de a lucra la proiecte inovatoare într-una dintre echipele cu cea mai rapidă creștere
  • Oportunități de creștere în carieră și șansa de a avea un impact mare
  • Cultură excelentă care încurajează continuu inovația, colaborarea și mediile de lucru diverse
  • Mediu de dezvoltare agil
  • Beneficii pentru sănătate
  • Alte beneficii uzuale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Talent Swipe locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?