Software Engineering Manager

Sunteți pasionat de tehnologiile cloud și doriți să construiți următoarea generație de tehnologie care vă ajută să gestionați cloud-urile? Dacă da, echipa Special Clouds caută un lider de produs care este obsedat de conducerea unui sistem de inginerie modern care se concentrează pe practici și instrumente de vârf în industrie pentru a oferi o infrastructură cloud autonomă și eficientă la scară internet.

Microsoft 365 (M365) este oferta emblematică de productivitate a Microsoft, cu milioane de utilizatori utilizați de cele mai mari organizații din lume (Fortune 500), precum și de sectorul public. Oferim un serviciu distribuit, scalabil, extrem de fiabil,  conform  și  securizat  pentru milioane de oameni.

Microsoft 365 (M365) își extinde prezența pe piețele suverane. Suveranitatea cibernetică este o zonă de produse în curs de dezvoltare care reflectă cererea clienților și a guvernelor pentru medii cloud izolate și controlate, care continuă să ofere securitate sporită și beneficii ale cloudului public.

Responsabilități

Căutăm  un lider de produs puternic pentru a ajuta la definirea unei viziuni și a unei foi de parcurs pentru infrastructura cloud autonomă de următoarea generație care permite ofertele cloud M365 Sovereign și reglementate. Deveniți membru fondator al noii echipe Special Cloud, împuternicită cu inovarea în acest spațiu al sistemului cloud distribuit la scară internet. Microsoft se află în centrul acestei oportunități și avem responsabilitatea de a avansa frontierele conformității, reglementărilor și securității în lumea digitală în continuă expansiune.

Acesta este un  rol de manager principal al grupului de inginerie  cu oportunitate de impact tehnic profund, inovare a produselor și multă vizibilitate executivă cu oportunitate de avansare. Ne imaginăm că această echipă va incuba tehnologia modernă în timp ce execută cu claritate și energie pentru a oferi succesul clienților.

Veți fi un lider inspirator, incluziv și colaborativ pentru a conduce o echipă de peste 50 de persoane responsabilă cu livrarea valorii clienților și a afacerii în acest spațiu. Tu, ca parte a echipei de conducere, vei juca un rol cheie în construirea echipei cu cultura potrivită, în parteneriat cu alte echipe, în interacțiunea cu clienții și în reprezentarea inovațiilor din organizația noastră.

Aceasta este o oportunitate uriașă de a avea un impact la scară masivă, cu spațiu pentru creștere în disciplină, team building și implicarea clienților în timp ce lucrați în tehnologiile cloud de bază.

Calificări

Motivul și impactul personal, dorința de a-și sufleca mânecile și de a face lucrurile să se întâmple

Atitudine de colaborare, capacitatea de a lucra la obiectivele clienților și de afaceri, influențând în același timp organizațiile

Pasiune și antecedente pentru lideri în creștere și crearea unui mediu incluziv și divers.

Conducere gândită pentru produs, cu curiozitate tehnică și aptitudine de a înțelege rapid capabilitățile de servicii, problemele tehnice și nevoile clienților.

Experiență cu tehnologiile bazate pe cloud în cadrul inovațiilor și managementului platformei. În mod ideal, o parte de experiență cu Azure, AWS sau alți furnizori de platforme cloud

Abilități excelente de comunicare și conexiuni interpersonale pentru organizație

Experiență în proiectarea, furnizarea și gestionarea de servicii software complexe pentru internet la scară

de peste 5 ani de experiență în cloud și tehnologii conexe.

12+ ani de experiență în arhitectură, performanță, scară, backend

4+ ani de management ingineresc

Licență în informatică sau experiență echivalentă

Ce oferim candidatului ideal

Un mediu de lucru cu ritm rapid, captivant, în care există mereu noi provocări.

Oportunități de a vă evidenția abilitățile tehnice și de leadership pentru a ajuta în mod direct clienții

Impactul direct asupra deciziilor de inginerie de produs bazate pe experiența și datele clienților

Dacă toate acestea vi se par interesante, ne-ar plăcea să auzim de la dvs.

Microsoft este un angajator cu șanse egale. Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de vârstă, ascendență, culoare, concediu de familie sau pentru îngrijire medicală, identitate sau expresie de gen, informații genetice, stare civilă, condiție medicală, origine națională, dizabilitate fizică sau psihică, afiliere politică, veteran protejat statut, rasă, religie, sex (inclusiv sarcina), orientare sexuală sau orice altă caracteristică protejată de legile, regulamentele și ordonanțe aplicabile. De asemenea, luăm în considerare solicitanții calificați, indiferent de antecedentele penale, în conformitate cu cerințele legale. Dacă aveți nevoie de asistență și/sau de o adaptare rezonabilă din cauza unei dizabilități în timpul cererii sau al procesului de recrutare, vă rugăm să trimiteți o cerere prin formularul de cerere de cazare.

Beneficiile/avantajele enumerate mai jos pot varia în funcție de natura angajării dumneavoastră la Microsoft și de țara în care lucrați.

#M365Core, #EnterpriseCloud, #SovereignClouds

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Microsoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Microsoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Microsoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?