Software Integrator

Descrierea proiectului:

Imaginați-vă o lume în care toate nevoile dvs. de mobilitate sunt accesate convenabil printr-o aplicație pe smartphone-ul dvs. și livrate cu zero emisii, zero proprietate și zero accidente.

Aceasta este realitatea la care industria auto se trezește astăzi. Misiunea noastră este să proiectăm și să co-creăm produse și servicii, dând putere clienților noștri să facă transformarea către mobilitatea durabilă.

LUXOFT este una dintre cele mai importante companii de servicii software din întreaga lume. Oferim servicii software profesionale în mai multe verticale de afaceri, cum ar fi finanțele, industria auto și transformarea digitală. Sprijinirea marilor producători de vehicule în domeniul dezvoltării, producției și post-vânzare este ambiția LUXOFT.

În mod tradițional, software-ul din interiorul unui vehicul era de așteptat să fie un mediu foarte controlat și autonom. Echiparea mașinilor cu percepție și inteligență a mașinii schimbă foarte mult imaginea de ansamblu a producătorului de vehicule. Scopul LUXOFT este de a oferi clienților noștri abilități, cu cunoștințe profunde în domeniu și soluții inteligente, să dezvolte mașini ale viitorului. O inginerie mecanică excelentă nu mai este singurul criteriu pentru livrarea celor mai bune mașini din lume. Utilizarea tehnologiilor software de ultimă generație este esențială pentru a oferi experiența solicitată de utilizator.

Clientul nostru este un lider de piață care realizează dezvoltarea, producerea și integrarea sistemelor electronice care permit accesul la vehicule, controlează autorizația de conducere și asigură disponibilitatea caracteristicilor de securitate și confort în interiorul vehiculului.

Alăturați-vă echipei noastre de dezvoltatori de software entuziaști și experimentați și dezvoltați software pentru viitoarele vehicule ale unui producător de automobile renumit la nivel mondial. Dezvoltați funcții provocatoare care vor fi folosite zilnic de milioane de șoferi odată ce următoarea generație de vehicule va ajunge pe drumuri!

Responsabilitati:

Gestionarea Git pentru mai multe depozite de artefacte bazate pe Linux și subsisteme în timp real (imagini de construcție)

Managementul Jenkins și programarea sarcinilor

Gestionați conductele CI/CD într-un instrument intern

Fuzionați codul C/C++ git commit

Rulați/creați/adaptați suite de testare

Scrierea scripturilor și instrumentelor (bash, PowerShell, Python) necesare pentru automatizarea procesului de integrare și testare

Descrierea abilităților obligatorii:

- Experiență anterioară CI/CD

- Jenkins

- Scripting (Bash, Python, Batch)

- Git

- Îmbinarea experienței în C/C++

- Experiență în sistemul de operare Linux

Abilități plăcute de a avea:

- Experienta auto

- Lucrări de blocare

- test automatizare

- experiență anterioară ca dezvoltator de software

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?