Software Quality Assurance Engineer

Despre companie

Wolters Kluwer Financial Services ajută organizațiile financiare cu o suită cuprinzătoare de tehnologii pentru a aborda standardele internaționale de raportare financiară, risc integrat și contabilitate financiară și contabilă secundară.

În calitate de jucător bine stabilit în spațiul de reglementare financiară, Wolters Kluwer Financial Services dezvoltă soluții tehnologice utilizate de instituțiile financiare din întreaga lume pentru a-și îndeplini reglementările.

Descrierea postului

Căutăm un inginer de calitate software cu experiență dovedită în testarea aplicațiilor Java într-un mediu orientat SaaS.

Obiectivul dvs. principal va fi definirea și executarea strategiei de testare a ofertei SaaS de ultimă generație a Wolters Kluwer pentru noua noastră linie de produse software de reglementare.

Veți interacționa cu echipele noastre de dezvoltare formate dintr-un amestec ideal de experți funcționali și tehnici aprofundați.

Așteptați-vă un cadru în care Agile/SCRUM este metodologia de dezvoltare software predominantă, cu un accent deosebit pe expertiza tehnică, comunicare și dinamica echipei.

Cu această nouă platformă de reglementare unificată, ne vom viza baza noastră de clienți din întreaga lume, care constă în principal din instituții financiare și bancare.

Responsabilitati

  • Definiți strategia de testare pentru lansarea platformei noastre software SaaS
  • Creați în mod activ scenarii de utilizator pentru testare automată
  • Efectuați teste funcționale și nefuncționale
  • Configurați medii de testare atât la nivel local, cât și în cloud
  • Urmăriți și raportați problemele într-un format bine documentat
  • Gestionați întregul proces de testare, inclusiv raportarea.
  • Testați aplicațiile cu o mentalitate creativă și tehnică, pentru a depăși complexitatea suplimentară a implementării în cloud, inclusiv caracteristici tehnice, cum ar fi scalarea și rezistența
  • Profitați de funcționalitatea și capacitățile oferite de platforma cloud și concentrați-vă pe furnizarea de valoare de afaceri clienților noștri
  • Asigurați calitatea soluției conform standardelor și tehnicilor companiei

Cerințe

  • O diplomă de licență (sau echivalent) în informatică
  • Cunoștințe relevante și experiență cu Java
  • Experiență de testare în produse SaaS și platforme cloud în general
  • Experiență cu SQL și baze de date (MS SQL Server sau Oracle)
  • Cunoștințe despre Subversion, Jira, Confluence, TeamCity
  • Experiență în mediu agil/SCRUM
  • Abilități excelente de comunicare în limba engleză, scris și verbal
  • Experiență cu performanța în cloud și testarea securității.

Ceea ce oferim:

  • Programe de Creștere Internă: #Crește; Programe de Mindfulness și Wellbeing (Wellbeats, MyQuillibrium, webinarii pentru minte și corp)
  • Zile libere în funcție de vechime
  • Bonus anual de performanță
  • Bonusuri de sarbatori de Craciun si Paste
  • Indemnizatie lunara care poate fi folosita pentru transport in comun/parcare/sport etc
  • Bonus de recomandare
  • Program de lucru flexibil
  • Asigurare de sănătate corporativă

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wolters Kluwer pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wolters Kluwer pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wolters Kluwer locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?