Software Tester, QA Engineer

Viamedici Software GmbHnbsp;este lider în domeniul produselor software pentru sisteme EPIM (Enterprise Product Information Management) și OCM (Omni-Channel Management).

Prin intermediul produsului "Viamedici EPIM" și prin echipele din Germania, România,Austria, Elvetia, UK și BeNeLux, reușim să entuziasmăm un număr foarteare de clienți internaționali renumiți, din domeniul industrial.

Pentru întărirea departamentului de dezvoltare din Iași cautăm Software Tester.

Responsabilități

  • Concepția și implementarea de Test Case-uri
  • Concepția, planificarea și executarea testelor automate sau manuale (Module tests, Function tests, Integration tests, Performance tests, Load tests)
  • Întreținerea mediului de testare (Tooluri, Procese)
  • Cooperare strânsă cu echipele de developeri și cu ceilalți Software Tester.

Profilul ideal

  • Studiu unei facultăți cu profil informatic terminat cu succes
  • Experiență practică cu procesele de testare într-o echipă de dezvoltare agilă (Scrum)
  • Cunoștințe solide și experiență în metode de testare și procese de testare
  • Cunoștințe solide și experiență în folosirea tool-urilor de testare
  • Cunoștințe bune de limba engleză, scris și vorbit
  • Abordare structurată și analitică a problemelor
  • Capacitatea de a lucra în echipă
  • Independentă și inițiativă în luarea deciziilor
  • Candidatul ideal are certificare ISTQB

Interesat?

Suntem o companie cu 20 de ani de tradiție, orientată pe inovații si cu ierarhii reduse la minim. O atmosferă de lucru prietenoasă și multă flexibilitate în programul de lucru sunt definitorii atât pentru Viamedici Software GmbH, cât și pentru Viamedici Software Lab Romania. Suntem interesați de candidați cu experiență, indiferent dacă aceasta a fost obținută ca angajat sau freelancer.

Dacă ești interesat de un viitor atractiv în acest domeniu, un loc de muncă modern și o plajă largă de activități într-o echipă tânără și de succes, nu ezita să ne scrii. Ne bucurăm să primim CV-ul tău, inclusiv data de la care ești disponibil și salariul dorit.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VIAMEDICI SOFTWARE LAB SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VIAMEDICI SOFTWARE LAB SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VIAMEDICI SOFTWARE LAB SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?