Solution Architect

Descrierea proiectului:

Clientul nostru este o instituție financiară globală de top care conduce inițiativa Center for Enablement, care echipează o echipă de dezvoltare cu abilitățile, instrumentele și asistența pentru a-și migra aplicația în cloud, formând un pachet de asistență personalizat, aliniat la nevoile unei echipe de aplicații.

În calitate de arhitect de soluții, veți oferi asistență strategică, proiectare de soluții integrate și asistență pentru soluții care acoperă PPM, Metrics și API.

Responsabilitati:

Candidatul potrivit va fi responsabil pentru descoperirea, definirea și proiectarea soluțiilor. Ei vor fi, de asemenea, responsabili pentru aprobarea guvernării soluției și echipele de sprijin prin livrarea produselor. Candidatul trebuie să fie foarte motivat, cu calitate de conducere, abilitate de a gestiona un mediu de lucru rapid și proactiv în obținerea de rezultate.

• Face parte din echipa echipei Agile care furnizează soluții și direcție de proiectare.

• Lansarea de noi soluții și coordonarea cu echipele tehnice.

• Experiență în lucrul în echipe strategice care oferă direcție și îndrumare.

• Asumați-vă proprietatea și conduceți deciziile critice din partea diverșilor părți interesate

• Excelentă socializare verbală, scrisă și de comunicare a părților interesate.

• Lucru confortabil cu părțile interesate de nivel „C” și „D”.

• Sprijină negocierea și discuția RFP

Descrierea abilităților obligatorii:

• Experiență de arhitect de soluții de peste 4 ani

• Provine dintr-un fundal SDLC/PDLC

• Cunoștințe de lucru despre baze de date și SQL

• Familiarizat cu dezvoltarea orientată pe obiecte și arhitectura microserviciilor

• Experiență cu Snowflake sau aplicații similare cu utilizare intensivă a datelor.

• Experiență excelentă cu arhitectura/tehnologia cloud AWS.

  • • Licență/MS în Informatică, Inginerie sau domenii conexe

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?