Solutions Test Engineer

Despre companie 🏙

Riverbed este singura companie cu bogăția colectivă a telemetriei de la rețea la aplicație la utilizatorul final, care luminează și apoi accelerează fiecare interacțiune, astfel încât organizațiile să poată oferi o experiență digitală perfectă și să conducă performanța întreprinderii. Riverbed oferă două portofolii de lider în industrie: Alluvio by Riverbed, un portofoliu diferențiat de observabilitate unificată care unifică datele, informațiile și acțiunile din IT, astfel încât clienții să poată oferi experiențe digitale fără probleme și sigure; și Riverbed Acceleration, oferind o accelerare rapidă, agilă și sigură a oricărei aplicații, prin orice rețea, utilizatorilor de oriunde.

Responsabilități 📌

  • Dezvoltați, extindeți, executați și analizați planuri de regresie, funcționale și de testare end-to-end
  • Utilizați înțelegerea rețelelor și a protocoalelor de rețea, precum și abilitățile de programare pentru a găsi probleme de implementare, probleme de conformitate și probleme de performanță cu diferite componente și caracteristici ale aparatelor și aplicațiilor Riverbed
  • Lucrați cu echipa de dezvoltare într-un mediu Agil pentru a identifica, configura, testa și depana diferite permutări ale configurațiilor software/hardware/rețelei
  • Dezvoltați instrumente, scripturi și programe pentru a implementa automatizarea testelor, folosind o colecție puternică de cadre și instrumente interne

Calificări ✅

  • 2-3+ ani de experiență de testare într-un mediu Unix/Linux
  • Cunoașterea protocoalelor de rețea (TCP/IP, SNMP) și a dispozitivelor și instrumentelor de rețea (routere, comutatoare)
  • Abilități de testare și depanare pe medii cu aromă Unix/Linux, inclusiv depanarea problemelor/problemelor cu acele sisteme.
  • Cunoașterea limbajelor de scripting precum Python, Perl și Bash
  • Experiență în automatizarea scenariilor de testare a interfeței de utilizare și backend.

Ce este în ea pentru tine 👀

  • Oportunitatea de a lucra la proiecte inovatoare într-una dintre echipele cu cea mai rapidă creștere
  • Oportunități de creștere în carieră și șansa de a avea un impact mare
  • Cultură excelentă care încurajează continuu inovația, colaborarea și mediile de lucru diverse
  • Mediu de dezvoltare agil
  • Prestații de sănătate (zile plătite de boală, asigurare de viață, asigurare de invaliditate, boli critice, asigurare medicală)
  • Alte beneficii uzuale

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Talent Swipe pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Talent Swipe locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?