Specialist achizitii-logistica

Responsabilitati:

  • Mentinerea relatiei cu furnizorii interni si externi- comunicare prin e-mail si telefon;
  • Identificarea necesarului de aprovizionare pentru produsele din portofoliu;
  • Urmarirea saptamanala a stocurilor de marfa pe fiecare categorie de produse, a vanzarilor si a comenzilor nelivrate;
  • Analiza si lansarea comenzilor catre furnizori in functie de stategia/ planul de vanzari stabilit;
  • Mentinerea nivelului optim de stocuri pentru produsele din portofoliul companiei;
  • Urmarirea si solutionare a situatiilor "out-of-stock" si "overstock";
  • Relatia cu firmele de transport;
  • Urmarirea situatiei comenzilor lansate;
  • Monitorizeaza toate activitatile legate de livrari, cu scopul de a asigura sosirea punctuala, preluarea livrarii;
  • Realizarea diverselor analize si rapoarte de vanzari pentru fiecare categorie de produse.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate
  • Minim 3 ani experienta in domeniul achizitii-logistica
  • Limba engleza – nivel avansat – OBLIGATORIU (furnizorii sunt externi – Italia, Belgia)
  • Limba Italiana – nivel avansat – PLUS
  • Cunostinte foarte bune de utilizare PC  - pachetul MS Office
  • Atentie distributiva, fire creativa, optimista, capabila sa gaseasca usor rezolvarea diferitelor probleme aparute
  • Persoana sigura pe ea, responsabila in luarea deciziilor
  • Orientare catre rezultat
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Entuziasm si initiativa
  • Flexibilitate, rabdare, diplomatie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TALENT STREAM pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TALENT STREAM pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TALENT STREAM locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?