Specialist achizitii publice

Manpower recruteaza Specialist Achizitii Publice pentru un important jucator in piata constructiilor industriale din Romania.

Cerinte:
- Cunoștințe de utilizare a Sistemului Informatic Colaborativ pentru mediu performant de desfășurare al Achizițiilor Publice (SEAP);
- Cunoștințe despre legislația referitoare la achizițiile publice și normele de aplicare în vigoare;
- Studii superioare: juridice, economice, administrative, constructii;
- Deținerea certificării de expert achiziții publice - reprezintă un avantaj;
- Experienta minim 3 ani in domeniul achizitiilor publice – de preferat in constructii;
- Abilitati de utilizare MS Office (Word, Excel, Power Point).

Responsabilitati:
- Identifica anunturile publicate pe website-urile oficiale (ex: SEAP) privitoare la contractele de achizitii publice specifice firmei;
- Procura documentatia de atribuire de la autoritatile contractante;
- Analizeaza si clarifica conditiile de participare la procedura de achizitie;
- Intocmeste documentatia ceruta prin caietul de sarcini, fisa de date, etc;
- Completeaza formularele aferente licitatiei, redacteaza oferta;
- Intocmeste si verifica dosarul administrativ al licitatiei publice;
- Elaboreaza raspunsuri la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante;
- Organizeaza si arhiveaza documentele aferente activitatii desfasurate.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MANPOWER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?