Cerinte:

  • cunostinte solide in ERP si MRP;
  • atitudine pozitiva si foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • capacitate de concentrare, coordonare, organizare si evaluare;
  • gandire analitica si strategica, corectitudine si receptivitate;
  • promptitudine in luarea deciziilor si transmiterea informatiilor;
  • cunostinte foarte bune de operare PC ( Microsoft Office nivel avansat);
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

 Responsabilitati:

  • identifica necesarul de aprovizionare cu materii prime, consumabile, ambalaje, unelte;
  • seteaza, urmareste si asigura nivelul de stoc MIN si MAX pentru materialele recurente in stransa legatura cu Productia si departamentul Tehnic;
  • ruleaza MRP-ul, generand PR-urile pentru materia prima si urmareste aprobarea intocmind apoi PO-urile;
  • intocmeste si urmareste comenzile de aprovizionare pentru a asigura un stoc optim;
  • analizeaza piata si propune solutii de reducere a costurilor sau furnizori alternativi unde este posibil;
  • urmăreşte performanţele periodice ale furnizorilor in ce priveste obiectivele de calitate si termenele de livrare si intocmeste rapoartele lunare OTD si OQD;
  • asigura in timp util necesarul de componente (piese) pentru departamentele productie, mentenanta, administrativ;
  • gestioneaza situatia materialele ce urmeaza sa expire in stransa legatura cu Dep Calitate;
  • verifica si confirma receptiile de la furnizori si sesizarea furnizorului despre orice eroare apărută în receptii
  • intreţine baza de date a furnizorilor;
  • Urmareste indeplinirea obiectivelor de reducerea costurilor si optimizarea lantului de aprovizionare;
  • Raportează periodic situaţia stocurilor, realizează analize şi comparaţii periodice a stocului valoric si cantitativ;
  • alte activitati ce tin de mentinerea relatiei cu furnizorii.

Oferim:

  • Salariu motivant;
  • Prima de Paste, de concediu;
  • Al treisprezecelea salariu;
  • Transport decontat;
  • Asigurare de sanatate privata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Duqueine Composites S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Duqueine Composites S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Duqueine Composites S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?