Specialist achiziţii - utilaje agricole

Misiunea postului:

Comandă și asigură livrarea în bune condiții a utilajelor pe circuitul producător-client.

Ține evidența corectă și la zi a stocului de utilaje, cantitativ și valoric.

Postul este locat la sediul companiei din Orţişoara.

Principalele responsabilități:
- transmite către producători comenzile de utilaje în urma centralizării informaţiilor venite de la departamentul de vânzări
- solicită şi gestionează documentele legate de livrări
- menține zilnic relația cu producătorii din Germania, Italia, Finlanda cu privire la statusul utilajelor comandate şi datele de livrare
- optimizează rutele și gradul de încărcare cu scopul de a minimiza costurile de transport
- ţine evidenţa stocului de utilaje
- operează toate mişcările de utilaje şi modificările intervenite în statusul lor
- soluţionează reclamaţiile legate de livrările de utilaje: configurație, dotări, termene de livrare, eventuale deteriorări, ...

Candidatul ideal:

- cunoștințe tehnice generale despre utilaje agricole - constituie avantaj
- experiență pe un post similar

- capacitatea de a gestiona un volum mare de informaţii tehnice (configuraţii de utilaje)

- limba engleză la nivel avansat
- cunoaşterea limbii germane minimum la nivel mediu
- operare calculator: MS Office, Excel nivel avansat

- persoană foarte organizată
- bune abilităţi de comunicare verbală şi în scris
- orientare spre rezolvarea problemelor
- capacitatea de a gestiona cu diplomaţie reclamațiile sosite de la clienţi

Oferim:
- salariu atractiv
- bonusuri de performanţă
- tichete de masă
- cursuri de formare profesională
- asigurări private de sănătate
- mediu plăcut de lucru

Descrierea companiei:

Suntem o companie cu capital integral german, unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole. In 2016 am inregistrat o cifra de afaceri de peste 60 milioane de euro, pozitionandu-ne astfel pe locul I in Topul National al Firmelor, in grupa "Comert cu ridicata al masinilor agricole", categoria "Intreprinderi Mari". Anul 2019 l-am incheiat cu o cifra de afaceri de peste 80 milioane de euro.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzarea de utilaje agricole, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet.

În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?