Specialist automatizari

Candidatul Ideal
  • Studii superioare in domeniul tehnic, dе preferat specializare: Automatica;
  • Experienta dе minim 2 ani in domeniul automatizarilor industriale;
  • Cunoștințe tehnice solide în limbaje dе programare software automatizare PLC, ROCKWELL și / sau SIEMENS SIMATIC MANAGER;
  • Cunostinte solide despre variatoare dе curent si amplificatoare;
  • Cunostinte Autocad;
  • Cunostinte limba engleza nivel avansat, limba franceza constituie avantaj;
  • Disponibilitate dе a lucra intr-un mediu industrial;
  • Simt tehnic, riguros, meticulos, analitic;
  • Bune abilitati dе lucru in echipa.
Descrierea jobului
  • Asigura intretinerea, parametrizarea si optimizarea utilizarii echipamentelor si utilajelor din perimetrul de care este responsabil;
  • Asigura suport tehnic pеntru depanarea echipamentelor din atelier in vederea asigurarii bunei functionari a acestora;
  • Imbunatateste si asigura durabilitatea echipamentelor prin aplicarea strategiei de mentenanta, inclusiv pentru situațiile critice;
  • Participa la interventiile de optimizare - functionare echipamente;
  • Elaboreaza solutii tehnice si realizeaza documentatia specifica proiectelor;
  • Participa la realizarea studiilor si elaboreaza caietele tehnice de sarcini pentru instalare;
  • Participa in cadrul echipelor de proiect la implementarea proiectelor noi;
  • Participara la instalarea si punerea in functiune a echipamentelor alaturi colegii din meseriile conexe;
  • Instruieste operatorii si personalul de mentenanta cu privire la aspectele tehnice.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Michelin pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Michelin pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Michelin locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?