Specialist comercial

CERINTE

- studii superioare finalizate (Stiinte Economice constituie avantaj)

- limba engleza avansat - nivel business

- abilitati avansate de operare PC ( Outlook, Excel, Word, Power Point )

- capacitate de organizare, comunicare si abilitatea de a lucra in echipa

- sociabilitate, flexibilitate, punctualitate, atentie distributiva

- permis de conducere categoria B

AVANTAJE

- mediu de lucru atractiv intr-o companie de top

- integrare intr-o echipa profesionala

- salariu motivant

ATRIBUTII/SARCINI si RESPONSABILITATI

- primeste comenzile de la client pe e-mail, confirma cu clientul cantitatile disponibile si data de livrare

- raspunde la timp de livrarea catre client

- intocmeste actele necesare livrarii

- transmite catre client documentele pentru livrare

- intocmeste la final de luna facturile de discount catre clienti

- comunica constant cu gestionarii in vederea unei bune organizari a depozitului si transporturilor

- in cazul reclamatiilor de la client are obligatia transmiterii persoanei responsabile toate datele

- primeste cererile pentru diverse retururi de marfa, care il prealabil sunt aprobate de directorul comercial si administratorul societatii, si dupa receptia acestora intocmeste actele aferente

- pastreaza evidenta facturilor, avizelor si a tuturor documentelor emise

- intocmeste rapoarte de vanzari si alte rapoarte solicitate de superiorul direct

- alte sarcini specifice postului, solicitate de superior

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la STADA M&D pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la STADA M&D pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are STADA M&D locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?