Specialist Comunicare Interna

Departament: PR, Comunicare Internă & CSR

Locatie: Craiova

Perioada: Nedeterminata

Cerinte de calificare:

  • Studii superioare;
  • Experienta in comunicare sau domenii conexe (minim 6 luni);
  • Abilitati de comunicare scrisa si orala;
  • Engleza — minim nivel Upper Intermediate;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Dispus la deplasare in teritoriu (min 50% din timpul de lucru);
  • Cunostinte avansate de operare PC si MS Office;
  • Proactivitate, comunicativ, rezistenta la stres si in situatii de criza, bun organizator, abilitati pentru lucrul cu oamenii si in echipa.

Responsabilitati principale:

  • Asigura implementarea strategiei de comunicare interna, in termenele stabilite si cu respectarea bugetelor aprobate;
  • Organizeaza evenimente interne (teambuilding-uri, conferinte, workshops, roadshow, petreceri, lansari, actiuni de voluntariat etc);
  • Culege datele relevate, scrie si editeaza materiale interne diverse (newsletter, brosuri, scrisori, handbooks, flyere, prezentari etc);
  • Dezvolta, creeaza continut si eficientizeaza canalele de comunicare interna existente (revista interna, platforma de intranet, grup intern de Facebook etc.);
  • Asigura input de comunicare interna in implementarea planurilor de criza;
  • Elaboreaza diverse rapoarte privind activitatea locala de comunicare interna sau activitatea de CSR intern si le trimite catre partile interesate si/sau catre superiorul ierarhic;
  • Colaboreaza cu specialistii de PR, HR, CSR;
  • Marketing pentru a asigura comunicarea in interiorul organizatiei a proiectelor, initiativelor si stirilor externe;
  • Dezvolta si implementeaza programe caritabile sau de voluntariat in care sunt implicati angajatii, fie ca proiecte de sine statatoare, fie ca o componenta interna in proiecte complexe (Maratonul Olteniei);
  • Realizeaza planuri de comunicare interna si se implica in dezvoltarea strategiilor de employer branding si in cele pentru integrarea noilor angajati (Ex. program de mentorat);
  • Respecta valorile interne si le promoveaza in randul angajatilor prin diferite initiative, proiecte, programe.

Se ofera:

  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala;
  • Mediu de lucru antrenant intr-o echipa de specialisti.

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita pana la data de 12.10.2022, un Curriculum Vitae insotit de o scrisoare de intentie, mentionand pozitia pentru care aplica, la adresa de e-mail [email protected].

Persoanele selectate vor fi contactate.

Echipa CEZ Romania

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Grupul CEZ în România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Grupul CEZ în România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Grupul CEZ în România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?