Specialist Control Intern

Responsabilitati:

  • Monitorizeaza si verifica cu regularitate modul de implementare a prevederilor legale si a reglementarilor interne in domeniul pensiilor private;
  • Contribuie la definirea metodologiilor de control intern, la identificarea controalelor si la aplicarea in misiunile de control;
  • In urma verificarilor efectuate contribuie la realizarea raportului de control intern cuprinzand aspectele relevante, riscurile aferente observatiilor, propuneri de imbunatatire a modului de organizare a activitatii verificate;
  • Urmareste si colecteaza informatii despre eventualele incalcari ale regulamentelor si procedurilor interne ale companiei si a modului de solutionare a situatiilor de neconformitate;
  • Contribuie la actualizarea procedurilor interne ale companiei, in conformitate cu prevederilor legale si reglementarile in vigoare;
  • Contribuie la elaborarea si implementarea procedurilor de control intern;
  • Ofera suport necesar angajatilor companiei in probleme de conformitate;
  • Contribuie la sesiuni de instruire pentru personalul companiei in domeniul conformitatii, prevenirii si combaterii spalarii banilor si finantarii terorismului;
  • Participa la elaborarea planului de control intern si la derularea activitatilor de control din plan;
  • Urmareste solutionarea reclamatiilor si sesizarilor adresate companiei.

Profil candidat:

  • Studii superioare: licentiat sau in curs de absolvire;
  • Constituie un avantaj experienta in control intern, audit intern, audit, financiar, administrare fonduri de pensii private;
  • Foarte bune cunostinte  MS Office (Word, Excel, etc);
  • Limba engleza la nivel avansat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Aegon pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Aegon pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Aegon locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?