Specialist Financiar - Accounts Receivable

Employment type: Temporary

Experience level: 2 - 3 years

Description

Departamentul Accounts Receivable al Global Business Services din Satu-Mare caută un coleg pentru rolul de Specialist Financiar  care să se alăture echipei

 Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Procesarea sarcinilor contabile – verificarea și contabilizarea facturilor, prelucrare alte teme specifice grupeip;
  • Asigură buna funcționare a proceselor aferente grupei din care face parte;
  • Adaptarea proceselor de contabilizare și clarificare a facturilor conform legislației;
  • Intocmirea schiței de derulare a proceselor specifice grupei din care face parte impreună cu coordonatorii de grupă și membrii echipei;
  •  Asigură soluționarea cazurilor problematice legate de înregistrarea facturilor și a celorlalte teme specifice grupei împreună cu coordonatorul de grupă;

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul economic
  • Cunoștințe PC – în special Excel
  • Cunoștințe de lb. engleză și/sau germană
  • Experiența într-o poziție similară
  • Cunoștințe de SAP prezintă avantaj
  • Capacitate de analiză si de comunicare
  • Abilități de rezolvare a problemelor

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere;
  • Cursuri interne personalizate după nevoi;
  • Program de muncă flexibil;
  • Reduceri la diverse servicii medicale;

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist Financiar - Accounts Receivable.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?