Specialist gestiunea ambalajelor

Employment type: Permanent

Experience level: 2 - 3 years

Description

Cautam un Specialist Gestiunea Ambalajelor care sa se alature departamentului de Logistica. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Coordoneaza stivuitoristii si manipulantii din depozitul de ambalaje
  • Verifică și operează în SAP importurile de ambalaje și transferurile între depozitele de ambalaje
  • Participa la implementarea si optimizarea metodelor de stocare si ambalare a pieselor finite si materialelor;
  • Întocmește și actualizează fișele de date pentru ambalare conform procedurilor interne; Organizează și supraveghează desfașurarea inventarelor de ambalaje
  • Lansează periodic comenzi de ambalaje pe portalul clientului
  • Verifică corectitudinea operării rulajelor; întocmește reclamații în cazul neconformităților; Realizează diverse situații sau rapoarte

  Cerințe:

  • Absolvent studii superioare tehnice
  • Experiență  de minim 3 ani într-o poziție similară de preferat
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat obligatoriu; Cunoștințe de limba germană nivel mediu reprezinta un avantaj
  • Cunoștințe MS Office
  • Cunoștințe SAP
  • Abilităţi de comunicare și organizatorice,  abilităţi de negociere, orientare spre client, flexibilitate

   Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist gestiunea ambalajelor.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?