SPECIALIST Hardware in the loop

Responsabilitati principale:

  • Responsabil cu dezvoltarea proceselor, metodologiilor si mijloacelor de dezvoltare fizice a sistemelor GMP;
  • Piloteaza proiectele si relatiile tehnice cu furnizorii si clientii;
  • Realizeaza analiza caietelor de sarcini ale clientilor;
  • Dezvolta procese, metodologii si mijloace de dezvoltare a modelelor fizice ale sistemelor GMP;
  • Asigura formarea utilizatorilor proiectelor HIL livrate;
  • Asigura suportul necesar utilizarii mediului HIL pentru client;
  • Asigura suport pentru Asistentii HIL in procesul de punere la dispozitie a mijloacelor HIL de incercare si validare;
  • Propune imbunatatiri ale standardelor specifice meseriei.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare: automatica, electronica, electricitate sau mecanica automobilului;
  • Cunostinte in domeniul informatic;
  • Cunostinte generale despre componentele autovehiculelor, inginerie software, metodologii/ mijloace MAP si Control, proces de modelare, dezvoltarea mediilor HIL/ sistemelor si componentelor;
  • Competente in electronica, mecanica automobilului;
  • Cunostinte avansate de limba engleza si/sau franceza.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RIAN & PARTNERS pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RIAN & PARTNERS pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RIAN & PARTNERS locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?