Specialist in comunicare

Descrierea jobului:

• Elaboreaza si implementeaza strategia de comunicare a organizatiei si raspunde de imbunatatirea continua a acesteia in functie de viziunea, valorile si misiunea organizatiei

• Identifica, realizeaza, editeaza si distribuie toate materialele de comunicare interna si faciliteaza comunicarea cu partenerii institutionali, utilizand canalele de comunicare cele mai eficiente;

• Traduce materiale de comunicare in limba engleza, franceza;

• Genereaza conținut pentru canalele noastre de comunicare;

• Editeaza comunicate de presa, prezentari ale organizatiei, articole online

• Raspunde de campaniile de comunicare si promovare

• Propune solutii pentru eficientizarea comunicarii in interiorul organizatiei

Candidatul ideal:

• Capacitate excelenta de exprimare si comunicare verbala si scrisa

• Studii superioare finalizare, într-un domeniu relevant – marketing, comunicare sau PR

• Cunostinte avansate de operare PC ((Excel, Word, PowerPoint);

• Cunostinte avansate de limba engleza si limba franceza (constituie avantaj);

• Creativitate si initiativa, capabilitatea de a alege tacticile si campaniile prin care mesajele create sa poata fi transmise cat mai eficient

• Capacitate de focalizare pe detalii, planificare eficienta si atentie distributiva

Noi iti oferim:

• Pachet salarial atractiv

• Bonusuri in functie de performante

• Mediu de lucru prietenos

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Klintensiv pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Klintensiv pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Klintensiv locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?