Specialist întreținere bază de date materiale

Employment type: Temporary

Experience level: 2 - 3 years

Description

Căutăm un Specialist întreținere bază de date materiale, pentru departamentul Customer & Data Maintenence din cadrul Global business services al  Dräxlmaier Satu Mare.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Efectuează  analize și acordă  suport direct colegilor din grupa din care face parte;
  • Colaborează la crearea, implementarea și îmbunătățirea documentatiilor de lucru și a workflow-urilor specifice activității;
  • Gestionează, creează și întreține în baza de date facturile de materiale pentru a asigura desfășurarea fără probleme a proceselor de producție;
  •  Gestionează baze de date (de exemplu, AVAS, IMDS IPoint, PLM-Teamcenter etc.), în cooperare cu diferite departamente și entități din grupul DRÄXLMAIER;
  • Verifică și editează informațiile despre produs în cooperare cu departamentele și entitățile din grupul DRÄXLMAIER implicate;
  • Creează, gestionează, actualizează și verifică calitatea datelor despre produse în sistemele cu care lucrează.

Cerințe:

  • Studii medii finalizate; studii superioare – prezintă avantaj;
  • Cunoștiințe bune de limba engleză și/sau germană;
  • Experiență de lucru cu echipe diverse din locații diferite;
  • Cunoștințe operare MS Office;
  • Cunoștințe operare SAP/JIRA – prezintă avantaj;
  • Orientare spre proces si obiective;
  • Comunicare și Teamwork;
  • Dorință de învățare și Inițiativă personală.

 Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere;
  • Cursuri interne personalizate după nevoi.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist întreținere bază de date materiale.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?