SPECIALIST LOGISTICA

Detaliile companiei:

World of Hand Tools SRL - subsidiara a unui holding international cu  experienta in comertul cu scule de mana, unelte electrice, produse pentru gradinarit, pentru uz caznic, constructii, amenajari interioare si scule auto este in cautarea unui specialist logistica, la punctul de lucru din P3 Logistic Parks |Bucharest A1 (Chiajna);

Candidatul ideal:
- Studii medii sau superioare;
- Experienta minim 2 ani in activitati de logistica/transport intern/extern;
- Abilitati de comunicare, perseverenta si responsabilitate;
- Persoana cu initiativa si orientata catre rezultate;
- Cunostiinte de operare PC: MS Office - Excel, Word, Internet;
- Abilitati de lucru individual si in echipa, gandire analitica, aptitudini de convingere si negociere ;
- Cunostinterea limbii engleze- conditie obligatore;
- Cunostinterea limbii ruse -prezinta avantaj

Cunoștințe necesare despre:
- Principalele acte legislative și de reglementare care reglementează activitățile companiilor din domeniul logisticii transportului.
- Prețurile de piață ale companiilor de transport.
- Procedura de decontări în contracte.
- Baza de date, software utilizat de companie pentru a sprijini procesul de transport și logistică.
- Ordinea organizarii lucrărilor cu documente, întocmirea documentației.
- Ordinea utilizării echipamentului informatic și organizațional.
- Reguli și reglementări privind protecția muncii, măsuri de siguranță, salubritate industrială, siguranță la foc.

Responsabilitati:
- Organizarea și planificarea si supervizarea strategică a activitatilor de logistica, transport,
- Reprezentarea intereselor Companiei în relatia cu tertii;
- Monitorizarea pieței serviciilor de transport (licitații).
- Evidenta stocurilor, a distributiei, fluxului de marfa,
- Planificarea, bugetarea activitatatii de logistica,
- Operarea in sistem a transferurilor de marfa catre clienti, intrarilor de marfa in sistem (NIR),
- Comunicarea, mentinerea legaturilor operationale cu clientii logistici,
- Prelucrarea comenzilor de livrare, a datelor de import/export, controlul si verificarea facturilor, comenzilor,
- Pregătirea documentelor de transport (Imprimarea AWB și transferul în depozit pentru lipirea pe locatii),
- Elaborarea propunerilor si recomandărilor in vederea îmbunătățirii calității serviciilor de transport furnizate,
- Gestionarea procesului de livrare bunuri către destinatarii finali,
- Controlul înregistrării scrisorilor de transport (CMR)
- Controlul fluxului de lucru al documentelor, a cheltuielilor de transport;
- Soluționarea reclamatiilor si a litigiilor aparute
- Intocmirea rapoartelor specifice la solicitarea superiorilor.

*Compania noastra garanteaza confidentialitatea aplicarii pentru acest post;
*CV-urile candidatilor ce nu corespund la cerintele mentionate nu vor fi luate in considerare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la WORLD OF HAND TOOLS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la WORLD OF HAND TOOLS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are WORLD OF HAND TOOLS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?