Specialist Logistica

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie de distributie inputuri pentru agricultura, parte a unui grup multinational in plina expansiune, o pozitie de SPECIALIST LOGISTICA pentru sediul din Timisoara;

Profilul Candidatului:

  • Experiență profesionala similara de minim 2 ani;
  • Experienta în pregătirea și urmărirea comenzilor;
  • Bune cunostinte de operare PC (MS Office, baze de date, Outlook);
  • Cunostintele de utilizare SAP reprezinta un avantaj;
  • Abilități organizațorice;
  • Orientat către client și rezultat;
  • Abilități de rezolvare a problemelor;
  • Spirit de echipa;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte limba engleza reprezinta un avantaj

Principalele responsabilitati:

  • Implementeaza și menține rutele de livrări;
  • Se asigura că documentele de expediere sunt completate corespunzător;
  • Asigura pastrarea unei evidențe a rutelor vehiculelor, programelor și comenzilor finalizate;
  • Coordonează activitatea șoferilor interni și externi, asigurând livrări în cel mai profitabil mod din punct de vedere al planificarii si costurilor de alocare;
  • Mentine relatia stransa cu depozitele centrale și regionale pentru a asigura pregătirea corectă a produselor pe baza avizelor de livrare;
  • Stabileste rutele de livrare, focusandu-se pe un grad ridicat de Customer Service;
  • Asigura trasabilitatea livrărilor, informând clienții (SMS-uri, e-mail .);
  • Asigura un sistem de comunicare cu clienții și depozitele pentru a rezolva orice problemă de livrare sau reclamație;
  • Monitorizeaza și raporteaza costurile de transport pe partener / rută / client, etc.;
  • Cercetează și ofera metode de transport eficiente, împreună cu managerul sau;
  • Se asigura că toate vehiculele din flota companiei respectă toate cerințele legale, de reglementare și contractuale;
  • Se asigura ca vehiculele contractate de la companii externe de transport sunt conforme cu toate cerințele legale, de reglementare și contractuale;
  • Respectă politicile companiei și ale legislației privind transportul.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?