Specialist Marketing

Candidatul ideal va fi responsabil de crearea si distribuirea continului de marketing al companiei. Va crea o prezenta puternica a brandului online si offline, prin evenimente si campanii eficiente de marketing. De asemenea, va colabora indeaproape cu echipele de vanzari si produs. Nu in ultimul rand, abilitatile sale analize il vor ajuta sa monitorizeze si raporteze succesul campaniilor de marketing.

Candidatul ideal

  • Studii în domeniu;
  • Minim 1 an experienta;
  • Cunoștințe de marketing digital si traditional;
  • Intelegere solida a marketingului digital
  • Competențe foarte bune de utilizare a aplicațiilor: Google Analytics, Facebook Ads Manager, Google Ads, LinkedIn, Instagram, Google My Business;
  • Foarte bune abilități de operare PC: Ms Office (cunoastere editare grafica constituie un avantaj)
  • Capacitatea de a sesiza trendurile din piață;
  • Atitudine pozitiva, proactiva si orioentata spre gasirea de solutii creative in situatii variate
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu/avansat;
  • Capacitate de planificare, organizare, monitorizare a resurselor in vederea atingerii obiectivelor setate cu respectarea termenelor limita
  • Creativitate, inovație și inițiativă;
  • Capacitatea de a lucra în echipă;

Descrierea jobului

  • Planificarea campaniilor lunare/trimestriale de marketing impreuna cu echipa
  • Administrarea platformelor online și social-media;
  • Setarea campaniilor si analiza datelor si site-urilor in Facebook Ads si Google Ads
  • Stabilirea și menținerea relației cu furnizorii de marketing online, web development și materiale publicitare;
  • Cercetarea pieței pentru a afla ultimele noutăți de marketing și pregătirea materialelor promoţionale (printuri digitale, obiecte promoţionale, broşuri, etc);
  • Propunerea de activități inovative de promovare;
  • Implicarea în definirea strategiilor de marketing;
  • Crearea de continut relevant si de texte cu impact asupra audienței țintă;
  • Crearea de materiale atractive;
  • Colaborarea cu ceilalti membrie ai echipei pentru a atinge obiectivele de marketing
  • Organizarea și participarea la diverse evenimente

Pachet salarial si beneficii:

  • salariu atractiv - se negociaza in urma interviului
  • bonuri de masa
  • telefon de serviciu
  • mediu de lucru placut

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Clarfon SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Clarfon SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Clarfon SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?