Specialist Marketing

nespecificat

Candidatul ideal

CEMACON isi dezvolta echipa de Marketing! Cautam un viitor coleg /o viitoare colega creativa, pasionata de mediul online si dornica sa-si valorifice experienta profesionala in promovarea uneia dintre cele mai dinamice companii de Productie din Romania.

Cautam:

  • Experienta solida de comunicare in mediul digital (Website si Social Media);
  • Experienta solida in campanii de promovare si actiuni de Marketing adresate influentatorilor;
  • Experienta in gestionarea studilor de piata;
  • Bune abilitati de management (organizare, urmarire) a informatiei;
  • Foarte bune abilitati de colaborare (& share info);
  • Capacitatea de a intelege nevoile partenerilor de dialog;
  • Bune abilitati de comunicare – structura, argumentatie;
  • Abilitatea de a gestiona in paralel mai multe proiecte;

Descrierea jobului

  • Construieste o intelegere adecvata a pietei media: canale, grupuri tinta, eficacitate;
  • Coordoneaza campaniile de advertising ale companiei, pe baza unei bune intelegeri a grupului tinta: nevoi, aspiratii, profil;
  • Construieste si implementeaza strategia de promovare CEMACON in mediul digital;
  • Realizeaza permanent o analiza a prezentei CEMACON in social media, a competitorilor din piata materialelor de constructii si a modelelor folosite pentru promovare (in RO dar si in UE);
  • Dezvolta specificatiile instrumentelor de promovare (Ex: Website, Social media);
  • Construieste cu suportul colegilor din Vanzari solutii de promovare (instrumente, materiale) si asigura trainingul pentru utilizarea lor;
  • Construieste o strategie de colectare si utilizare a informatiilor din piata;
  • Coordoneaza studiile de piata si propune actiuni de imbunatatire a indicatorilor principali ( NPS, Awarness, Image)
  • Este principalul punct de contact privind realizarea de analize de impact asupra eficacitatii actiunilor/ proiectelor de promovare;
Oferim:
  • salariu motivant;
  • bonus de performanta;
  • prima de concediu;
  • prima de zi de nastere;
  • prima de Paste si de Craciun;
  • bonus de final de an;
  • aisgurare medicala privata;
  • asigurare de accident;
  • tichete de masa (15 lei / zi);
  • oportunitati de dezvoltare

Cemacon este al doilea mare jucator pe piata blocurilor ceramice din Romania. Este companie listata la bursa, detinuta, majoritar, de fonduri de investitii straine si romanesti si condusa de o echipa de management profesionist. Compania a trecut printr-un amplu proces de restructurare operationala si financiara, reusind in ultimii 5 ani triplarea cifrei de afaceri si a cotei de piata.