SPECIALIST MARKETING

nespecificat

Candidatul ideal

- absolvent studii superioare
- experiența anterioară în promovarea produselor de consum reprezinta un avantaj;
- abilitați de comunicare, relaționare și negociere;
- abilitați organizatorice și de analiză a informației;
- operare PC Microsoft;
- persoană dinamică, responsabilă, loială companiei.

Descrierea jobului

Activitati lunare
-Pregatirea calendarului de evenimente si al postarilor pe Social Media cat si a campaniilor platite (Google, Facebook, Instagram) acest lucru se face in stransa legatura cu CEO companiei Alina Neamtu;
-Pregatirea listei de materiale (bannere) atat pentru promovarea online (Google + Facebook + Instagram) cat si pentru postarile organice de pe social media si trimiterea de cerere pentru ele catre graphic designer, sau de ce nu crearea lor inhouse;
-Identificarea a 4 produse/grupuri de produse pe care le vom promova saptamanal; Acestea se pot schimba in functie de calendarul de evenimente sau de sezon;
-Generarea unui rapoartelor din google.Pe baza acestui raport se va putea face o sedinta lunara, in care se va discuta clar dacă lucrurile funcționează sau nu. Tot pe baza acestui raport se pot trasa noi directii in ceea ce priveste organizarea de noi campanii.
Activitati saptamanale/bi-saptamanale (sau poate chiar mai rar, in functie de perioada anului):
-Pregatire campanii de ads ce se vor derula pentru 1-3 saptamani. Campanii pentru Google Ads, Facebook Ads si Instagram (display, text cat si remarketing).
-Pregatirea materialelor necesare campaniei (bannere pentru display ads, fotografii pentru postarile din social media, grafica pentru stories pe social media, cat si pentru cover photos temporare, in ton cu campania);
-Pregatirea descrierilor/mesajelor acestor campanii;
-Identificarea creatorilor de continut ce se pot identifica cu Palibo
-Administrarea unui grup deschis pe Facebook si creșterea lui; Acest lucru implica următoarele sarcini:
-Postarea zilnica de continut interesant pentru participantii grupului. Conținutul poate fi: rețete desert, articol de pe blog, poluri, concursuri sau chiar stiri de nisa.4. Pregatirea de mesaje de tip Push Message pe aplicația de mobil, cat si crearea de campanii ce va încuraja clientul sa isi descarce aplicatia in telefon cu notificarile active;
-identificarea de noi platforme sau oportunități de promovare locale;

Noi cei de la PALIBO oferim momente dulci pentru tine si cei dragi tie produse de cofetarie si patiserie bune, echilibrate, sanatoase, corecte.
STRATEGIE
Raport calitate pret echitabil
Ne asiguram ca toate produsele pe care le comercializam, respecta un raport echitabil de calitate / pret.
PRODUCTIE
Optimizarea liniei de productie este absolut necesara pentru o calitate superioara a produslui finit – calitate nu doar cantitate.
ECHIPA
"Misiune comuna nu doar un job"
Echipa Palibo imbina placutul cu utilul, jobul cu pasiunea – doar asa reusim sa va oferim momente dulci.
MARKETING
Promovam produse bune, naturale
Promovam produse ce nu pacalesc, produse ca plac celor ce inca apreciaza gustul natural, bun, gustul Romanesc!

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC PALIBO CREME SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC PALIBO CREME SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC PALIBO CREME SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă SC PALIBO CREME SRL la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?