Specialist Marketing Online

Candidatul ideal

- Experienta in promovarea, administrarea si gestionarea vanzarilor pe site online

- Cunostinte cu privire la principiile, strategiile si metodele de realizare a campaniilor de marketing online;
- Cunostinte si experienta in derularea campaniilor Google Adwords, Facebook Ads,
- Experienta in interpretarea datelor din Google Analytics;
- Cunostinte minime in metodele de optimizare pentru motoarele de cautare (SEO);
- Experienta cu instrumente de e-mail marketing si retele de afiliere;

Descrierea jobului

- Dezvoltarea și implementarea strategiei de marketing în concordanță cu obiectivele companiei; creare si implementare campanii de promovare imagine companie;

-monitorizeaza si evalueaza rezultatele campaniilor de promovare;-monitorizeaza piata si concurenta in vederea alinierii si stabilirii strategiilor si actiunilor de vanzari, marketing in functie de cerintele pietei (strânge informații despre serviciile pe care alte companii le promovează, despre piată și despre produsele concurente);

- Google Ads si Facebook Ads: realizare grafica, copywriting texte, setare si optimizare campanii, bugete;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC. PLUSS DESIGN HOME SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC. PLUSS DESIGN HOME SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC. PLUSS DESIGN HOME SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?