SPECIALIST MARKETING

        PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Abilități de coordonare.
  • Orientare spre rezultate.
  • Abilități de comunicare și relaționare.
  • Gândire strategică și analitică.
  • Conștinciozitate.
  • Proactivitate.
  • Cunoașterea limbii engleze.
  • Cunoștințe avansate de operare PC, MS Office, Excel, Outlook.

      SARCINI ȘI RESPONSABILITĂȚI:

  • Implementează strategia de comunicare agreată cu managementul companiei și măsoară eficiența activității de PR.
  • Elaborează strategia și politicile de marketing ale societății și asigură implementarea acestora.
  • Întocmește planuri de marketing, campanii, strategii.
  • Gestionează bugetul de marketing.
  • Monitorizează permanent piața și concurența.
  • Realizează cercetări de piață, prelucrează datele obținute și le transmite superiorului ierarhic pentru analiză.
  • Cercetează piața pentru a găsi răspunsuri despre cerințele, obiceiurile și tendințele consumatorilor.
  • Supraveghează și analizează preferințele clienților.
  • Implementează și analizează campaniile de marketing.
  • Dezvoltă politici de fidelizare a clienților.
  • Facilitează procesul de comunicare în interiorul companiei.
  • Inițiază și organizează evenimente interne.
  • Asigură relațiile publice și promovarea publicitară a produselor alocate.
  • Editează comunicate de presă, prezentări ale companiei, articole pentru website, newsletter, broșuri, etc.
  • Identifică și propune modalități de actualizare a paginii web.
  • Organizează acțiunile de promovare a brandurilor alocate.
  • Participă la unele dintre evenimentele la care societatea este invitată.

           REPREZINTA UN AVANTAJ :

  • Studii superioare de specialitate în domeniul Marketing.
  • Experiență relevantă pe o poziție similară.
  • Cursuri/specializări adiacente: publicitate, marketing-online.

          BENEFICII OFERITE:

  • Se oferă pachet salarial motivant și posibilitate de dezvoltare profesională într-un mediu de lucru tânăr și plăcut.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VIBE SPIRIT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VIBE SPIRIT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VIBE SPIRIT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?