Specialist Ofertare Instalatii

Pentru unul dintre clienții noștri, o companie foarte apreciata pe plan local si international, din domeniul amenajarilor interioare, specializatăa in proiectare, constructii, executie de mobilier custom-made, furnizare de mobilier și montaj, căutam cel mai bun Specialist Ofertare Instalatii.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizare (de preferat Facultatea de Inginerie a Instalatiilor);
  • Minim 3 ani experienta in domeniul constructiilor civile si industriale (este obligatoriu sa cunoasca executie sau proiectare + ofertare). Nivelul de executie sau proiectare nu este unul inalt;
  • Cunoasterea unuia dintre softurile Windev sau Intersoft;
  • Cunostinte bune cu privire la piata de instalatii, tipologii de instalatii si cu privire la notiuni electrice si mecanice;
  • Persoana organizata, analitica, dornica de dezvoltare profesionala, ambitioasa.

Responsabilitati:

  • Mаsoаrа in mod dirеct cаntitаtile rеal еxеcutate zilnic in cаdrul proiectelor pe care este alocat, pе
    fiеcаre catеgoriе dе lucrari;
  • Analizeaza cererile de oferta: instalatii electrice, sanitare, HVAC, din punct de vedere tehnic,
    economic si comercial impreuna cu echipa de proiect;
  • Intocmeste ofertele tehnico –economice conform specificatiilor pentru executia lucrarilor de
    constructii;
  • Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc);
    Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor (realizeaza antemasuratori –
    pre-ofertare si post-executie);
  • Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile
    tehnice/cantitati, etc;
  • Mentine legatura cu furnizorii de echipamente si servicii;
  • Analizeaza, selecteaza si negociaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari;
  • Participa la realizarea de grafice de executie, analize de pret, cash-flow.

Beneficii:

  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie care pune accentul pe angajat;
  • Posibilitatea de crestere profesionala si de ocupare a unui rol de Project Manager;
  • Pachet salarial foarte atractiv;
  • Mediu de lucru placut alaturi de o echipa care ofera suport și intelegere;
  • Abonament medical la o clinica privata;
  • Acces la alte beneficii pentru angajații companiei (masaj, fitness etc.)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MANPOWER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?