Specialist planificare achiziții materie prima/int

Employment type: Permanent

Experience level: 1 - 2 years

Description

Căutam un Specialist planificare achiziții materie prima/interfață furnizori care sa se alăture departamentului de Logistică din cadrul Centrului de producție piese de schimb din Codlea.

Responsabilități:

  • Verifică permanent stocurile, le optimizează și supraveghează consumul de materiale, totodată verifică dacă planul de livrări corespunde cu planul de producție;
  • Analizează comanda și verifică dispoziția de material;
  • Comandă  materialele conform înțelegerii contractuale cu furnizorii din punct de vedere cantitativ. După caz , informează departamentul central de Achiziții (MM) in vederea renegocierii;
  • Escaladează către departamentul central de Achiziții, în cazul nerespectării termenelor de livrare de către furnizor;
  • Urmărește termenele de livrare / atenționările de livrare , inclusiv traseul de livrare a materialelor precum transport direct sau indirect;
  • Întocmește formulare de relocare a materialelor și urmărește soluționarea integrală a acestora;
  • Întocmește analize referitoare la fluxul materialelor si participa la analiza lunara a consumului acestora (.)

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experiență în domeniul automotiv de minim 3 ani;
  • Experiență în operarea sistemelor logistice (SAP, Host, Demand etc.) constituie un avantaj;
  •    Cunoștințe bune de limba engleză/ limba germană reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe bune de operare a pachetului Microsoft Office;
  • Bune abilități de comunicare și lucru în echipă, gândire de ansamblu și  rezolvare de probleme.

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Mediu de lucru inovativ;
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipa extinsa, interculturala.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?