Specialist preturi, raportare si controlling

Cerinte:

Studii superioare: licentiat/a in domeniul economic

Cunoasterea foarte buna a pachetului Microsoft Office - (Excel, VBA, pivoti, baze de date)

Cunostinte de limba engleza – nivel intermediar

Persoana capabila sa prioritizeze sarcinile si sa respecte termenele limita

Organizata si atenta la detalii

Constituie avantaj – Experienta profesionala similara, cunostiinte de SAP (fi/co)

Responsabilitati:

Calculeaza preturile de vanzare ale produselor in conformitate cu politica de stabilire a preturilor;

Se asigura de respectarea sistemului de calcul al preturilor de vanzare si urmareste implementarea acestuia;
Verifica daca preturile de vanzare ale produselor se incadreaza in limitele de profitabilitate stabilite prin politica de preturi.

Elaboreaza rapoarte-analize;calculeaza indicatori de performata si analiza profitabilitate pe grupe de produse; zone de vanzare; client; etc;

Cauta metode de imbunatatire permanenta a sistemul de calculaltie astfel incat sa sprijine procesul decizional;

Urmareste acuratetea datelor introduse in sistemul informatic precum si respectarea termenelor de introducere;

Verifica periodic executia bugetara prin confruntarea rapoartelor managerilor de departamente cu informatia financiar-contabila si acorda suport metodologic managerilor de departamente pentru intocmirea si executarea bugetelor proprii

Raporteaza sefului direct stadiul executarii bugetelor, abaterile semnalate si masurile corective adoptate.

Beneficii:

Pachet salarial motivant

Tichete de masă

Tichete cadou pentru diferite ocazii

Asigurare de sanatate, viata si de accidente

Zile de concediu în plus, in functie de vechimea în muncă

Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)

Cursuri de calificare şi instruire la locul de munca

Posibilitate dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie multinationala

Transport asigurat Targu Mures – Reghin si retur

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Kastamonu România SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Kastamonu România SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Kastamonu România SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?