Specialist Quality Methods / Standards

Descrierea postului:

Cautam un Specialist Metode/Standarde Calitate care sa se alature echipei Quality Methods & Standards din uzina noastra din Timisoara.

Responsabilitati:

  • Îmbunătățirea globală a proceselor existente, dezvoltarea și lansarea de noi procese luând în considerare regulile de bază existente, normele și cerințele specifice clienților;
  • Actualizarea/standardizarea și ancorarea Metodelor și Instrumentelor Calității în cadrul sistemului;
  • Asigurarea fluxurilor de lucru și secvențelor de calitate pentru mai multe linii de produse pentru mai mulți clienți pe mai multe site-uri;
  • Sprijinirea tuturor părților interesate ca partener de contact intern și extern și Specialist în domeniul Calității; participarea la grupuri de lucru și ateliere interne;
  • Crearea și prezentarea publicațiilor interne; recunoașterea și identificarea nevoilor interne de educație și formare în domeniul Q în cadrul sistemului, în timp ce planifică și desfășoară traininguri interne cu privire la subiecte complexe în fabricile noastre globale.
  • Observarea și identificarea tendințelor cu relevanță pentru calitate pentru crearea de concepte, recomandări și propuneri.

Cerințe:

  • Licență universitară tehnică;
  • Minim 7 ani experienta in departamentul calitate auto pe diferite roluri;
  • Bune cunoștințe despre managementul calității, managementul reclamațiilor, utilizarea metodelor/instrumentelor de calitate (8-D, 5WHY, Ishikawa, IS/ISNOT, SPC, MFU, MSA, statistici de avans, analiză proces/audit proces)
  • Bune cunoștințe ale reglementărilor ISO 9000ff, VDA 6.3, QS9000, IATF 16949 și ISO 1400;
  • Cunoașterea avansată a limbii engleze este obligatorie, germana este considerată un plus;
  • Foarte bune abilități de comunicare, de rezolvare a problemelor și abilități de conducere.

Beneficii:

  • Program de integrare într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare internațională inspirate de cea mai recentă tehnologie;
  • Proiecte provocatoare in atmosfera de echilibru munca – viata – viata;
  • Cultura organizațională orientată spre talent;
  • Asigurare privată de sănătate, al 13-lea salariu, stimulent de vacanță, stimulente de Paște, Crăciun și 1 iunie.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?