Specialist resurse umane

Descriere companie: Societate comerciala care are ca obiect de activitate de confectii in sistem lohn, cu locul de desfasurare al activitatii in loc. Hirlau, jud. Iasi.

Cerinte:
* Cunostinte solide de legislatia muncii;

* Atestat inspector/specialist resurse umane
* Experienta intr-o pozitie similara constituie avantaj;
* Cunostinte operare PC: Ms Office, cunoasterea unui program de contabilitate (avantaj WINMENTOR);

* Excelente abilitati de comunicare si organizare, nivel inalt de implicare si responsabilitate, abilitati specifice (lucru cu cifrele), atentie la detalii;
* Atitudine proactiva, lucru in echipa.

Candidatul ideal trebuie sa fie un bun profesionist, cu bune abilitati de relationare interumana, ordonat, organizat, dornic de a colabora cu managerii in vederea solutionarii problemelor.

Principalele responsabilitati:

*  Intocmeste si administreaza dosarele de angajare, contractele de munca, actele aditionale si documentele specifice departamentului de resurse umane;
* Inregistreaza  informatii in REVISAL si transmite;
* Intocmeste adeverinte de vechime in munca pentru toti salariatii companiei;
* Intocmeste corect, complet si la timp deciziile de incetare a raporturilor de munca;
* Raspunde de intocmirea dosarelor de pensionare pentru salariatii companiei;
* Raspunde de evidenta suspendarilor temporare a contractelor individuale de muncă;
* Raspunde de efectuarea procesului de cercetare disciplinara si se asigura de respectarea termenelor si conditiilor prevazute de legislatia in vigoare (intocmire decizii de suspendare, convocarea salariatului, efectuarea cercetarii disciplinare, aplicarea sanctiunilor, intocmirea deciziei de sanctionare, etc.);
* Se informeaza in permanenta cu privire la modificarile survenite in legislatia muncii, le comunica si le analizeaza impreuna cu membrii echipei in care activeaza si se asigura de aplicarea acestora in conformitate cu prevederile legale.
* Participa la scanarea pietei fortei de munca si identificarea oportunitatilor de colaborare;
* Realizeaza si posteaza anunturi de recrutare pe canalele specializate in functie de criteriile stabilite cu conducerea companiei;
* Intocmeste diverse documente si rapoarte specifice departamentului resurse umane;

BENEFICII:
- Salariu atractiv;
- Transport la si de la locul de munca;
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca;

- Conditii de munca deosebite.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la VERTICAL DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la VERTICAL DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are VERTICAL DESIGN SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?