Specialist Resurse Umane- Salarizare

Candidatul ideal :

  • Studii superioare absolvite;
  • Experiență relevantă în calcul salarial de mimim 3 ani;
  • Experiență în utilizarea unor aplicații de pontaj și/sau salarizare.
  • Experienţa de lucru in programele WinMentor ,Colorful constuie un avanataj;
  • Cunoștințe avansate Microsoft Office: Excel, Word;
  • Cunoștințe de legislația muncii și legislația fiscală aferente procesului de salarizare;
  • Abilitati de a lucra eficient atat in echipa cat si independent;
  • Persoana ordonata, analitica, pragmatica, excelente abilitati de organizare

Descrierea jobului

  • Intocmirea si verificarea pontajelor lunare;
  • Colectarea lunara a tuturor documentelor necesare procesarii salariilor;
  • Calcul concedii medicale, de odihna, indemnizatii si alte drepturi de natura salariala;
  • Intocmirea si verificarea statelor de salarii;
  • Evidenta tichetelor de masa;
  • Intocmirea si depunerea dosarelor pentru recuperarea sumelor de la FNUASS;
  • Operare popriri/reţineri pe statele de plată în baza hotărârilor judecătoreşti;
  • Implementarea schimbarilor privind legislatia muncii;
  • Introducere concedii (medicale, odihna, fara plata);
  • Introducere bonusuri, comisioane, popriri;
  • Intocmirea fisierului de plati;
  • Realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate;
  • Realizarea de rapoarte conform solicitarilor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CASA RUSU SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CASA RUSU SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CASA RUSU SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?