Responsabilitati:

  • Inregistrareaza contractele de muncă, decizia de încetare a contractului individual de muncă sau orice alte modificări ale contractului angajaților (acte adiționale, modificari salariale) în REVISAL, cu respectarea termenelor legale;
  • Pregătește si realizeaza calculele salariale pentru angajații societatii prin înregistrarea tuturor informațiilor din programul de salarizare;
  • Emite rapoarte lunare de salarizare, pregătește și depune declarația D112;
  • Asigură relaţia cu autorităţile statului: ITM, AJOFM, etc;
  • Eliberează diferite adeverinţele solicitate de angajaţi;
  • Consiliază angajații in probleme de salarizare și aspecte legate de legislației muncii;
  • Operează şi verifică corectitudinea datelor înscrise în certificatele de concedii medicale si se asigura de calculul corect al acestora;
  • Asigură suport şi consultanţă pentru management cu privire la diverse speţe privind legislaţia muncii şi cea fiscal.

Ce căutăm:

 FORMARE:

  • Licență în contabilitate, economie, finanțe sau juridic;

EXPERIENȚĂ:

  • 3 - 5 ani experiență în dep. Resurse umane si salarizare/administrativ
  • Cunoștințe puternice a legislației muncii și a legislației fiscale;
  • Cunoștințe avansate de MS Office, Excel și PowerPoint;
  • Cunoștințe avansate de utilizare a unui software de salarizare (Charismă / GITS);
  • Să poată lucra într-un mediu multinațional / multicultural și respecte informații confidențiale;
  • Atenție la detalii și capacitatea de a gestiona și prioritiza mai multe sarcini;
  • Capacitate puternică de comunicare în engleză și / sau franceză;
  • Persoană ordonată, responsabilă, atentă la detalii, să fie orientat spre oameni şi soluţii, deschis, flexibil.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC SOMAREST SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC SOMAREST SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC SOMAREST SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?