Specialist salarizare si administrare personal

  • Principalele responsabilitati:

    • Colectarea, verificarea și prelucrarea documentelor lunare legate de calculul salarial (monitorizarea pontajelor, a conceiilor medicale, a concediilor de odihna sau a altor tipuri de absente)
    • Gestionarea listelor de premii si a bonusurilor acordate cu ocazia sarbatorilor
    • Efectuarea activitatilor specifice inchiderii de luna: rularea calculului salarial, modificarea bazei de calcul a concediilor medicale, verificarea orelor productive/suplimentare
    • Gestionarea popririlor: introducerea datelor in sistem, calcularea retinerilor salariale, instiintarea angajatilor cu privire la popririle primite, transmiterea raspunsurilor catre Executorii Judecătorești / ANAF / alte institutii
    • Pregatirea si distribuirea fluturasilor de salariu
    • Gestionarea bazei de date și a comenzilor de tichete de masa
    • Intocmirea adeverintelor solicitate de catre angajati
    • Transmiterea rapoartelor de finalizare a platilor catre departamentul economic, conform termenelor legale
    • Pregatirea declaratiilor privind contributiile sociale si impozitele, inclusiv documentatia necesara pentru recuperarea platilor de concediu medical, rapoarte statistice,
    • Monitorizarea modificarilor legislative privind salarizarea și ocuparea fortei de munca si informarea managerului de departament cu privire la impactul acestor modificari

    Cerințele postului:

    • Studii medii, studiile universitare constituie un avantaj
    • Minim 2 ani de experienta pe o pozitie similara
    • Abilități excelente de organizare si gestionare a timpului pentru a indeplini termenele de salarizare si inchiderea perioadei
    • Capacitatea de a  trata discret informații confidentiale
    • O mentalitate analitica, capabila sa inoveze si sa imbunatateasca procesele existente
    • Cunoasterea programelor MS Office
    • Cunostinte de legislatia muncii  - atestatul de Inspector Resurse Umane constituie un avantaj

     Oferim

    • Salariu competitiv
    • Tichete de masa in valoare de 20 lei / zi lucrata
    • Bonus de prezenta
    • Prime de Paste si Craciun
    • Contract de munca pe perioada nedeterminata
    • Posibiliteatea de dezvoltare personala si profesionala, alaturi de o echipa tanara si dinamica

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sortilemn pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sortilemn pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sortilemn locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?