Specialist Setare - Cluj

Cunostinte si experienta:

  • Cunoasterea reglementarilor BNR si a legislatiei in vigoare, asociate clientelei persoanelor juridice
  • Cunostinte de utilizare a aplicatiilor informatice
  • Abilitati de comunicare/atitudine proactiva

Responsabilitati principale

  • Seteaza in aplicatia informatica a bancii creditele si alte angajamente dupa aprobarea lor conform competentelor
  • Verifica in aplicatia informatica a bancii daca solicitantul de credit, reprezentatul legal inregistreaza ordine de blocare prin poprire a conturilor in lei si/sau valuta, deschise la BRD
  • Seteaza in aplicatia informatica a bancii performanta financiara conform documentelor suport primite
  • Seteaza in aplicatia informatica a bancii garantia si asigurarile (daca este cazul) aferente creditului/angajamentului
  • Asigura codificarea corecta a garantiilor emise de Fondurile de garantare
  • Pastreaza legatura cu colegii din front office
  • Arhiveaza documentele aferente tragerii la dosarul de urmarire;

Verifica in aplicatia informatica a bancii:

  • corectitudinea graficului de plati
  • perceperea comisioanelor de acordare credit/ punere la dispozitie angajament
  • inregistrarea garantiilor
  • setarea politelor de asigurare
  • verificarea valabilitatii garantiilor emise de Fondurile de Garantare

Realizeaza:

  • incasarea dobanzilor si comisioanelor aferente
  • emite si administreaza scrisorile de garantie bancara
  • intocmirea graficelor de rambursare si listarea extrasele de cont –daca este cazul

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BRD - Groupe Societe Generale locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?