Specialist Social Media

nespecificat

Candidatul ideal

Îți petreci timpul pe internet din pasiune pentru Social Media? Dacă ești creativ/ă, îți place să scrii și îți dorești să crești într-o echipă tânără și dinamică, hotelul Kronwell este locul ideal pentru tine!

Căutăm coleg/ă care să îndeplinească următoarele cerințe:​

  • Studii în Marketing/Social Media/Comunicare;
  • Abilități avansate de comunicare scrisă și verbală;
  • Cunoștințe bune de limbă engleză;
  • Cunostinte în mediul Facebook, Instagram și în alte rețele sociale;
  • Bune cunoștințe de MS Office și Photoshop;
  • Persoană creativă, comunicativă și pozitivă, capabilă să lucreze independent, organizată și responsabilă;
  • Abilități de copywriting, blogging;
  • Experiența în domeniul Social Media, PR sau comunicare online reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Pentru că avem încredere în tine, te vom responsabiliza cu următoarele sarcini:

Copywriting: Crearea textelor pentru paginile noastre de Facebook, Instagram, etc.

Content marketing: Redactarea de articole, communicate de presă și realizarea unui content management pentru un impact cat mai mare. Se ocupă de mentenanța și actualizarea site-urilor noastre din punct de vedere content.

Social Media: Monitorizeaza, derularea campaniilor/ proiectelor pe canalele alocate și îmbunatatirea acestora unde este cazul. Se urmărește creșterea numărului de urmăritori și engagement pe toate canalele noastre. De asemenea, se oferă suport în evidențierea campaniilor de Employer Branding in Social Media.

Suport clienți: Menține o comunicare promptă și utilă cu clienții pentru soluționarea problemelor apărute de aceștia.

Ce-ți oferim?

  • Oportunități de training și dezvoltare profesională în cadrul Societății;
  • Munca într-o echipă tânără și dinamică;
  • Program de lucru de 8 ore de Luni până Vineri (Weekend-uri și sărbători legale libere);
  • Laptop și telefon de serviciu;
  • Salariu fix real pe cartea de muncă și cu posibilitatea de mărire în funcție de evoluție și performanță;
  • Tichete de masă (valoare 15 ron, pentru fiecare zi lucrătoare).
Pentru mai multe detalii, contactează-ne la numărul de telefon -ascuns-

Inaugurat in 2012, Kronwell este primul hotel business&lifestyle de 4 stele al Brașovului și un apreciat centru de evenimente privat sau corporate.