SPECIALIST SSM

Ipso Logo anunturi externe

DESCRIEREA POSTULUI

  • Elaboreaza, actualizeaza si gestioneaza documentatiile specifice protectiei muncii prevazute de legislatia in vigoare;
  • Aplica reglementarile si normele legislative in vigoare referitoare la sanatatea si securitatea muncii, protectia si prevenirea riscurilor de incendiu;
  • Participa la activitatile de evaluare a riscurilor din cadrul companiei;
  • Intocmeste si actualizeaza periodic normativul intern de acordare a echipamentelor individuale de protectie;
  • Supravegheaza si ia masuri legate de starea de sanatate a tuturor angajatilor;
  • Elaboreaza tematica specifica instruirilor, instructiunile proprii si participa la cercetarea si raportarea accidentelor de munca;
  • Colaboreaza si pastreaza legatura cu furnizorul extern de SSM.

CANDIDATUL IDEAL

  • Buna capacitate organizatorica;
  • Gestionarea situatiilor de criza;
  • Abilitati bune de comunicare;
  • Dinamism si forta de propunere.

EDUCATIE, CALIFICARI SI COMPETENTE

  • Studii superioare finalizate în domeniul tehnic;
  • Experienta anterioara in domeniul SSM- minim 2 ani;
  • Curs de legislatie in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
  • Cunoştinţe medii de limba engleză;
  • Cunostinte de operare PC: Word, Excel, PowerPoint;
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara (minim 20%);
  • Permis de conducere - categoria B.

CE OFERIM:

  • O pozitie intr-o companie multinationala. NR. 1 pe piata agricola din Romania;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si traininguri specifice;
  • Mediu de lucru dinamic;
  • Beneficii precum: o masa calda la cantina noastra din Mogosoaia, transport asigurat pe ruta Bucuresti - Mogosoaia dus-intors si multe alte beneficii pe care dorim sa ti le prezentam la un interviu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IPSO SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IPSO SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?