Specialist SSM, PSI, SU

RESPONSABILITATI:

  • Elaboreaza toate documentele legale in domeniile SSM, PSI, SU
  • Instruieste cu regularitate personalul  la locul de munca si periodic din punct de vedere SSM; PSI si SU;
  • Implementeaza si urmareste respectarea procedurilor operationale, ghidurile si instructiunile in ariile de responsabilitate;
  • Identifica pericolele si riscurile specifice si evidentiaza zonele cu risc ridicat si specific; propune si aplica masuri de reducere si evitare a riscurilor;
    Verifica insusirea si aplicarea masurilor din planul de preventie si protectie, monitorizarea si actualizarea acestuia;
  • Participa la cercetarea evenimentelor; mentine evidenta incidentelor produse in unitate si intocmeste rapoartele necesare;
  • Organizeaza inspectii periodice ale locurilor de munca in scopul identificarii neconformitatilor privind SSM si SU;
  • Promoveaza si comunica catre toate departamentele cu regularitate masurile de preventie si evitarea riscurilor in derularea activitatii;
  • Mentine relatia cu furnizorii de servicii din aria de responsabilitate inclusiv medicina muncii;
  • Elaborarea și actualizarea periodic normativul de echipament de protectie;
  • Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile legale (Inspectoratul Muncii, Inspectoratul situatiilor de urgenta.).

CERINTE:

  • Studii universitare tehnice incheiate (inginerie/constructii);
  • Atestat profesional pentru activitatea de inspector SSM;
  • Experienta similara minim 3 ani preferabi in domeniul constructiilor;
  • Cunostinte foarte bune de legislatie in domeniul SSM, PSI, SU
  • Cunostinte bune norme legislative in domeniul constructiilor;
  • Abilitati de operare  PC (World, Excel) la nivel avansat;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Responsabilitate, seriozitate, spirit de echipa;
  • Atentie la detalii, credibilitate, focus pe termene limita, rezistenta la stres, gandire strategica, abilitati de project management si planificator exceptional;
  • Bun mediator, orator, cu putere de convingere, capabil sa sustina implementarea cerintelor particulare, sau suplimentare in relatie cu angajatii sau contractorii;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si formare.

BENEFICII:

  • Un loc de munca intr-o companie lider de piata in domeniul pietrei naturale care pretuieste dezvoltarea competentelor, recunoastere si aprecierea performantelor;
  • Salariu motivant completat de tichete de masa, un sistem de bonusare a performantei in functie de rezultate, asigurarea transportului, abonament clinica medicala privata, Bookster;
  • Posibilitatea de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu dinamic care imbina perfect profesionalismul cu tehnica si responsabilitatea.

Multumim tuturor aplicantilor pentru interes. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la THEDA MAR SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la THEDA MAR SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are THEDA MAR SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?