Specialist suport tehnic

Candidatul ideal

- buna întelegere a protocoalelor de comunicatie, a conceptelor de electronica si retelistica
- limba engleza avansat scris/citit obligatoriu

- limba franceza constituie un avantaj
- disponibil pentru lucru in schimburi (doua), munca de birou si munca de teren
- foarte bune capabilitati de comunicare
- foarte bune cunoastinte de utilizare PC
- experienta în utilizarea Linux constituie un avantaj
- absolvent studii universitare telecomunicatii/electronica constituie un avantaj
- atitudine proactiva, deschis integrarii în echipa deja existenta, disponibilitate pentru acumularea de noi cunostinte, capacitatea de a se încadra în termenele limita
- cunostinte teoretice si practice in domeniul electronicii de radiofrecventa constituie un avantaj

Descrierea jobului

- preluarea, rezolvare si raportarea task-urilor de la clienti
- monitorizarea si configurarea instalarilor existente
- testare software si hardware
- mentinerea unei bune relatii cu clientii
- creare, verificare si editare documentatie
- preluarea cererilor de la clienti si raportarea lor catre echipele corespunzatoare
- asigurarea unui diagnostic cat mai detaliat si precis pentru inginerii de system sau de dezvoltare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Flashnet SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Flashnet SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Flashnet SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?