Specialist Tax & Accounting Group

Salariu net
nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Studii Universitare - profil Financiar - Economic
Calificari in domeniul financiar - contabil (constituie un avantaj)
Cel putin 3 ani de experienta relevanta pe un post similar
Cunostinte solide de MS Office (Charsima constituie un avantaj)
Cunostinte de fiscalitate (constituie un avantaj)

Descrierea jobului

Participa la întocmirea lucrărilor de închidere a situaţiilor financiare anuale
Asigura suport pentru inregistrarea operatiunilor ale Grupului Regina Maria
Asigura suport pentru operatiunile zilnice de contabilitate in concordanta cu legislatia in vigoare
Asigura derularea corespunzatoare a procesului de audit financiar, asigura si mentine legatura cu echipele de audit
Asigura suport pentru finalizarea balantei de verificare si a raportarilor cerute de legislatia contabila si fiscala in vigoare in termenele stabilite la nivel de Grup
Asigura intocmirea diferitelor rapoarte/ declaratii contabile sau fiscale
Mentine legatura cu autoritatile fiscale sau alte autoritati publice
Asigura acuratetea si completitudinea inregistrarii informatiilor contabile si a raportarilor obligatorii sau solicitate
Supervizeaza rapoartele contabile statuare: TVA, bilant, contul de profit, fluxurile de numerar etc
Furnizeaza diverse situatii, explicatii, clarificari privind inchiderile lunare, sub directa indrumare a Accounting & Tax Group Manager

Rețeaua de sănătate REGINA MARIA și-a câștigat poziția de lider pe piața medicală românească, prin calitatea serviciilor oferite și prin grija permanentă, manifestate atât în interiorul companiei, față de angajați, cât și în exterior, față de pacienți și parteneri. Astăzi, la 23 de ani de la înființare, REGINA MARIA înseamnă spitale și maternități recunoscute și acreditate internațional, policlinici multidisciplinare, centre de excelență în tratarea celor mai complicate patologii, laborator de analize cu eticheta Roche Diagnostic și cu o rețea de peste 30 de puncte de recoltare, centre de imagistică dotate cu echipamente de ultimă generație, centre de training pentru medici, o academie pentru asistenții medicali debutanți, precum și primul program integrat de chirurgie minim invazivă și robotică din România. REGINA MARIA, în câteva cifre: peste 180 de clinici partenere în toată țara, peste 22.000 de nașteri, peste 2.200.000 de pacienți tratați, peste 430.000 de abonamente medicale corporate și aproximativ 5500 de angajați și medici colaboratori.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Regina Maria pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Regina Maria pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Regina Maria locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă Regina Maria la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?