SPECIALIST VALIDARE DIAGNOSTIC

Responsabilitati principale:

  • Valideaza hardware, software pe un banc de teste (validare manuala sau automata) a unui calculator;
  • Creeaza scenarii de testare/validare;
  • Asigura initializarea planului de validare integrare si verificarea disponibilitatii calibrarilor si configurarilor;
  • Participa la elaborarea regulilor meserie din cadrul activitatii sale;
  • Verifica aplicarea regulilor meserie din cadrul serviciului;
  • Asigura capitalizarea informatiilor pentru teste si validari ulterioare;
  • Asigura suport PDE/furnizor in realizarea testelor si a validarilor specifice.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare: Inginerie electrica, electronica, electrotehnica, mecanica, automatica, informatica;
  • Adaptabilitate si rigurozitate;
  • Capacitate de a relationa si a lucra in echipa;
  • Capacitate de organizare;
    Capacitate de a gestiona mai multe sarcini si proiecte simultan;
  • Respectul procesului, a regulilor meserie si a standardelor;
  • Implicare in atingerea obiectivelor de performanta globala si satisfactie client;
  • Limba Engleza: minimum nivelul mediu;
  • Limba Franceza: reprezinta un avantaj.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RIAN & PARTNERS pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RIAN & PARTNERS pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RIAN & PARTNERS locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?