Sr. Manager Supplier Risk Management

Managerul Sr. Supplier Risk Management este responsabil să identifice holistic riscurile asociate furnizorilor noștri și să ofere o imagine de ansamblu organizației. Scopul este de a preveni BorgWarner Turbo Systems de probleme legate de furnizori, în principal în domeniile stabilității financiare, capacității și performanței de lansare.

Responsabilități de poziție

  • Organizație lider în managementul riscului operațional
  • Rezolvarea lipsurilor cronice de livrare în situațiile de criză a furnizorilor Supravegherea ieșirilor globale de furnizori în ceea ce privește gestionarea riscurilor
  • Sprijină rezolvarea problemelor în colaborare cu GSDE, Global Commodity Management și fabricile BorgWarner FIS pentru toate celelalte riscuri legate de furnizor.
  • Conducerea managementului proactiv al riscului cu domeniile de interes Managementul capacității, evaluarea și recomandările riscurilor furnizorilor financiari, managementul contractelor și riscurile de noi furnizori și proces
  • Dezvoltarea și îmbunătățirea continuă a organizației și proceselor de management al riscului
  • Stabilirea standardelor și proceselor de audit în managementul lanțului de aprovizionare local/global pentru a asigura dezvoltarea BorgWarner către un management proactiv al riscului.
  • Raportarea situației Riscului furnizorului în mod regulat către echipa de conducere și permite luarea deciziilor prin furnizarea de informații holistice, dacă este necesară escaladarea.
  • Implementați evaluări de riscuri interfuncționale și asigurați-vă că rezultatele sunt luate în considerare în deciziile de aprovizionare.

Siguranță și menaj

  • Menține și respectă standardele de mediu, sănătate și siguranță în și în jurul fabricii și birourilor și încurajează la sediul furnizorului

lucru in echipa

  • Lucrați în conformitate cu cultura de management matrice a companiei
  • Abordare practică care se ocupă de cerințele clienților
  • Abilitatea de a conduce echipe multifuncționale intern și la furnizor

Organizare

  • Conduceți echipa de management global al capacității furnizorilor, managementul riscului financiar și operațional

Calificări

  • Licenta in Inginerie Fabrica, Mecanica, Industriala; De preferat diploma de master

Cerințe de calificare

  • Minim 10 ani de experiență de lucru preferabil în industria de automobile sau furnizori de automobile în domeniul ingineriei, ingineriei de fabricație, lanțului de aprovizionare sau ingineriei calității furnizorilor
  • Experiență cu 10 sau mai multe cazuri de insolvență a furnizorilor gestionate cu succes
  • Experiență demonstrată în managementul practic și strategic al negocierilor cu furnizorul sau administratorul ordonat de instanță
  • Experiență demonstrată în rezolvarea problemelor, inclusiv capacitatea de a identifica, investiga și rezolva riscurile comerciale/de afaceri ale furnizorilor, probleme tehnice și/sau de calitate și de lansare
  • Experiență în auditarea sistemelor de operare a calității furnizorilor utilizând VDA 6.3, TS 16949 sau sisteme de calitate similare
  • Experiență demonstrată în managementul APQP al furnizorilor pentru lansări de noi programe
  • Sunt necesare abilități demonstrate de formare a echipelor și comunicare, deoarece poziția va fi necesară pentru a lucra cu furnizorii, dezvoltarea produsului, fabricarea fabricilor și achizițiile pentru a se asigura că livrabilele lanțului de aprovizionare BW FIS sunt îndeplinite.
  • Bune abilități de management de program reprezintă un avantaj
  • Abilitatea de a lucra autonom într-un ritm rapid, ocupându-se de sarcini multiple
  • Mențineți un nivel ridicat de profesionalism și o etică pozitivă în muncă
  • Fluent engleză
  • Este necesară cunoașterea software-ului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint și Outlook) și a instrumentelor cunoscute de gestionare a riscurilor și a noțiunilor de bază CE.

Salariu numai pentru uz intern

Condiții globale de utilizare și Declarație de confidențialitate

Citiți cu atenție Politica de confidențialitate BorgWarner înainte de a utiliza acest site web. Capacitatea dumneavoastră de a accesa și utiliza acest site web și de a aplica pentru un loc de muncă la BorgWarner este condiționată de acceptarea și respectarea acestor termeni.

Vă rugăm să accesați documentul legat făcând clic aici, selectați zona geografică în care aplicați pentru angajare și examinați. Înainte de a trimite cererea, vi se va cere să confirmați acordul cu termenii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BorgWarner pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BorgWarner locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?